Twich’te Kara Para Aklama Skandalı:Bakanlıktan Açıklama Geldi

2 dk


Canlı yayın platformu olan Twich,yayıncılarının kara para aklama iddasından sonra soruşturma başlattı.Twich’in para birimi olan ‘bit’,bazı yayıncıların büyük miktarda bit alması birçok kişide merak konusu uyandırdı.Twich,iddaların üstünde durarak konuyu araştırmaya başladı.Bu kara para aklama olayının başında Türk Valorant yayıncıları geliyor.

Kara para nasıl aklandı ?

Dolandırıcılar,kredi kartı bilgilerini çalıyor yada çalıntı kredi kartı elde ediyordu.Bu kredi kartı hesaplarındaki paralar Twich yayıncılarına bit karşılığında gönderiliyordu.Yayıncılar bu yüklü miktardaki bitlerin %80’nini gönderene iade ederek %20 kar ediyordu.Bu işlemi yaparak kara para aklama işlemi gerçekleşiyordu.

Bu kara para aklama olayına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan açıklama geldi:“Adli makamlar tarafından adli bir soruşturma başlatıldı. İdari merciler tarafından işin idari yönü de inceleniyor. Ancak konu çok taze. Eldeki veriler de çok sınırlı. Şu anda çok kısıtlı bilgilerle değerlendirme yapmak doğru olmaz”

Twich skandalı nasıl başladı ?

6 Ekim 2021 tarihinde Twich’in hacklenmesi ile bu platformda olan bütün yayıncıların son 3 yıl içindeki gelirleri ortaya çıktı.Bu gelişme ile yayıncılarıb birbirlerinin gelirlerini kontrol etmesi sonucunda izlenme-gelir oranının normal olmadığı, gereğinden fazla olduğu anlaşıldı.

Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

66
8 Paylaşım, 66 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir