Gündem

TUS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Ek Tercih Nasıl Yapılır? 2022 Sorgulama Ekranı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ek tercih dönemi, ÖSYM tarafından yapılan duyuru sonrasında başladığı açıklandı. 2. dönem TUS ek tercihlerinin başlamasıyla birlikte, tercihlerin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Peki, TUS ek tercih nasıl yapılır, TUS ek tercih dönemi ne zaman sona erecek? İşte TUS ek tercih dönemi hakkında tüm merak edilenler…

ÖSYM’nin yaptığı açıklama sonrası TUS ek tercihleri başladı. Konuyla ilgilenenler tarafından Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ek tercih işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağı hakkında araştırma yapılmaya başlanıldı.

tus ek yerlestirme tercihleri basladi tipta uzmanlik egitimi ek tercih nasil yapilir 2022 sorgulama ekrani 0 lEey5C1T

TUS Ek Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

tus ek yerlestirme tercihleri basladi tipta uzmanlik egitimi ek tercih nasil yapilir 2022 sorgulama ekrani 1 PHvf4tSg

ÖSYM’nin yaptığı açıklama sonrası, 2. dönem TUS ek tercih dönemi başladı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 2. Dönem) ek yerleştirme tercih işlemlerinin, 05-12 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacağı belli oldu.

TUS Tercihleri Nasıl ve Nereden Yapılır?

tus ek yerlestirme tercihleri basladi tipta uzmanlik egitimi ek tercih nasil yapilir 2022 sorgulama ekrani 2 8SOsVYuf

TUS Adayları, tercihlerini bireysel olarak 05 Aralık 2022 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabilecektir. Ek yerleştirme için tercih işlemleri, 12 Aralık 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

TUS Ek Yerleştirme Ücreti Ne Kadar?

tus ek yerlestirme tercihleri basladi tipta uzmanlik egitimi ek tercih nasil yapilir 2022 sorgulama ekrani 3 NvJXTPmu

TUS Ek yerleştirme ücreti, 2022-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzu’nda yer alan ilke ve kurallara göre 30.00 TL’dir. Bu ücret, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ‘ÖDEMELER’ alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Banka/ATM’den ödeme yapılmamalıdır. Adaylar, bu ücreti tercih işlemlerini tamamladıktan sonra tercih süresince ve tercih süresinin bitiminden sonraki ilk gün saat 23.59’a kadar yatırmalılardır.

Kaynak: https://onedio.com/haber/tus-ek-yerlestirme-tercihleri-basladi-tipta-uzmanlik-egitimi-ek-tercih-nasil-yapilir-2022-sorgulama-ekrani-1112055

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu