Gündem

Türkiye’nin En Büyük İki Meselesini İktidar Alanda Tespit Etti: İktisat ve Mülteciler

Milletvekilleri alana indi en büyük iki sorun belirlendi! İktidarı seçimde zorlayacak iki başlık iktisat ve sığınmacılar oldu. Bunları düzeltmeden seçime gidilmesi istenmiyor.

Mülteciler ‘siyasi açıdan istismar’ aracı olarak kullanılıyor!

turkiyenin en buyuk iki meselesini iktidar alanda tespit etti iktisat ve multeciler 0

Türkiye Gazetesi, Yücel Kayaoğlu haberine göre, iktidarın 2023 seçimlerine gitmeden ekonomi ve sığınmacılar problemlerini çözmeyi hedeflediği belirtildi.

Haberde, AK Parti milletvekillerinin Ramazan ve bayram boyunca seçim bölgelerinde temaslarını sürdürdüğü, bu temaslarda da hayat pahalılığı ve mültecilerle ilgili şikâyetlerin başı çektiği belirtildi. Bu iki husus sonrası en kıymetli başlıklardan biri ise EYT’liler oldu. 

İktidarın seçim stratejisi toplantılarında son devirde en fazla sığınmacılar ve iktisat üzerinde değerlendirilmeler yapıldığı belirtilirken, hayat pahalılığı birinci sırada gelirken, mülteciler de gündemde yer alıyor. Mülteci probleminin alanda pek bir tesiri yok üzere görünürken, ‘Suriyeliler yüzünden iş bulamıyorsunuz, bunlar yüzünden badire çekiyorsunuz’ denilerek, muhalefetin mültecileri ‘siyasi açıdan istismar’ aracı olarak kullandığı da düşünülüyor. Suriyeli sığınmacılarla ilgili yalan-yanlış bilgiler yayıldığı düşünülürken, vatandaşın mültecileri çok büyük bir sorun olarak görmediği lakin ekonomik sorunların dikkati bu alana da kaydırdığı için mazeret edilerek reaksiyon gösterenler olduğu da belirtildi.

Alanda görünenler, ‘Yolu bırakın halk için ne yaptınız?’

turkiyenin en buyuk iki meselesini iktidar alanda tespit etti iktisat ve multeciler 1

Haberde yer alan öteki tabirler şu halde:

Alanda görünen, AK Parti’nin çekirdek seçmeni hala partide. Toplumun yüzde 35’lik kısmı AK Parti’ye oy vereceğini söylüyor. Lakin yüzde 10’dan fazla bir kararsız kitle var. Bu kitle daha evvel AK Parti’ye oy veren, lakin artık başı karışık olan bir kitle. Muhalefet cephesine de gitmek istemiyor. Zira onlar da umut vermiyor bu kitleye. Bu kesim şimdilik ne AK Parti’ye ne de muhalefete yanaşıyor. Gri alanda bekliyorlar. AK Parti’ye yakın olan bu kesitler, ‘Köprü, yol baraj üzere telaffuzları bırakın artık. Vatandaşın ferdî taleplerini karşılayın’ diyor. Türkiye’de seçimler muhtarlık seçimlerine döndü güzelce, yani Kanal İstanbul’u yahut öteki otoyolları anlatarak seçim kazanmak sıkıntı. Vatandaş ‘Benim için ne yaptın’ diyor. Kişisel talepler karşılanmalı. Bu nedenle dar gelirlileri rahatlatmaya yönelik yeni birtakım adımların atılması bekleniyor. Bilhassa 9’uncu aydan itibaren hükûmet dar gelirlileri rahatlatmaya yönelik kimi adımlar atarsa, meşakkat ortadan kalkar.

Kaynak: https://onedio.com/haber/turkiye-nin-en-buyuk-iki-sorununu-iktidar-sahada-tespit-etti-ekonomi-ve-multeciler-1066271

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu