Teknoloji Haberleri

Türk Oyun Bölümünün Birincilerinden – Pir Cehalet’le Savaştığımız Oyun İstanbul Efsaneleri: Lale Savaşçıları

Oyun bölümümüzün şimdi emekleme çağlarında olduğu 90’lı yıllara gerçek bir seyahate çıkartmak istiyoruz sizleri. Yerimiz İstanbul, kahramanlarımız öğrenciler, memurlar üzere bu kentin sıradan sakinleri ve karşımızdaki kesin büyük düşmanımız ise karanlığını tüm kentin sokaklarına zerk etmek isteyen Pir Cehalet. Gelin yerli oyun dalımızda unutulmaz bir yere sahip olan İstanbul Efsaneleri: Lale Savaşçıları’na bir göz atalım.

Öykümüz 90’lı yılların İstanbul’unda başlıyor. Toplumsal ve politik atmosferi her zamankinden daha karanlık olan Türkiye’nin tahminen de en net aynasında.

Oyunun ana karakterleri ise öğrenciler, memurlar, öğretmenler… Yani velhasıl bu kentin sakinleri olan, sokakta her gün rastladığımız beşerler. Özünde bizleriz.

turk oyun bolumunun birincilerinden pir cehaletle savastigimiz oyun istanbul efsaneleri lale savascilari 0 VZr5Imif

Siliconworx grubu kısaca bizlere ‘bu kent kurtulacaksa bizler, kentin sakinleri sayesinde kurtulacak’ demek istiyor. Tüm karakterleri saymamız gerekirse az evvel bahsi geçenlere ek olarak irospalar, lavuklar, siliconianlar ve magandalar da seçilebilir sınıflar olarak maceraya dahiller. Velhasıl kentin ve hatta ülkenin çok çeşitli bölümleri Pir Cehalet’e karşı verilen savaşta omuz omuza durmaktalar. Karakterlerimizin silahları da en az sınıfları kadar bizden. Elinde T cetveli ile cehaletin ordusunun neferleri olan magandalar, yobazlar ve lavuklara karşı taarruza geçmiş bir öğrenciyi öteki oyunda göremezsiniz! Her sınıfın kendine nazaran avantaj, dezavantaj ve silahları var. Diyelim ki büyü yapmak istediniz, bu oyunda büyü yok, ‘vecizeler’ var. Düşmana stun atıp bir nevi uyutmak mı istediniz? ‘Uyu da büyü hırbo’ demeyi bir düşünün deriz.

Oyun önümüze fantastik olduğu kadar bir yandan da çok da gerçek bir İstanbul koyuyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/turk-oyun-sektorunun-ilklerinden-seyh-cehalet-le-savastigimiz-oyun-istanbul-efsaneleri-lale-savascilari-1065524

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu