Yaşam

Tüm Kısıtlamaların Kaldırılacağı Tarih Hakkında Açıklama

Türkiye, geçtiğimiz günlerde sıhhat kuruluşları ve toplu taşıma haricindeki her yerde maske zorunluluğuna veda etmişken buradaki sınırlamaların da kaldırılması için gereken kural açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hadise sayısı 1000’in altına kanıya kadar sıhhat kuruluşları ve toplu taşımada maske takmanın mecburî olacağını açıklamıştı.

Bugünse Sıhhat Bakanlığı Koronavirüs Bilim Heyeti Üyesi Prof. Dr. Nurettin Yiyit’ten kıymetli bir açıklama geldi. Yiyit, Omicron’un süratli yayıldığını lakin eski varyantlar üzere önemli hastalık yapmadığını belirtirken son kısıtlamaların ne vakit kalkabileceğini de açıkladı. Yiyit’in açıklaması şu formdaydı:

Son kısıtlamalar 10 gün içinde kalkabilir:

tum kisitlamalarin kaldirilacagi tarih hakkinda aciklama 0 vgf5mPar

“Son Bilim Konseyi toplantımız Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Külliye’de yapıldı ve bir daha gerekmedikçe toplantı yapmama kararına varıldı. Bütün o kısıtlamaları ve Covid-19’un bize getirdiği badirelerden hepsinden kurtulmaya karar verdik. Yalnızca toplu taşıma ve bilhassa sıhhat tesislerinde maske kullanımının bir müddet devam etmesi ve bunun da günlük sayının binin altına düştüğü anda kaldırılması kelam konusu. Yakın bir vakitte muhtemelen bir hafta, 10 gün için en son kalan kısıtlamaların kalkacağını düşünüyorum.

Yiyit, bilhassa bayramda insanların korkusu artarken de değerli açıklamada bulundu. Filyasyon üzere aslında hazır ve oturmuş halk sıhhati uygulamaları olduğunu belirten Yiyit, şu an için telaşa mahal bir durum olmadığını, artık kavuşma, kucaklaşma, maskesiz ve arasız ellerin sıkı sıkıya birleşme vakti olduğunu açıkladı.

Kaynak: https://www.webtekno.com/tum-kisitlamalarin-kaldirilacagi-tarih-hakkinda-aciklama-h123329.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu