Türkiye’de Hava Kirliliği En Fazla Olan Şehirler Açıklandı!

2 dk


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi, şehirlerimizdeki hava kirliliği oranını paylaştı. Paylaşılan verilere göre en kirli hava Düzce’de ölçüldü. Havası en temiz şehirse Bursa oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi, Türkiye’deki illerde hava kirliliği halini paylaştı. Merkezin paylaştığı verilerde hava kirliliği konusu ile ilgili en başta yer alan ve kırmızı alarm vermeye başlayan il Düzce oldu. Düzce’de temiz hava amacıyla 0 ila 50 arasında bulunması gereken dizin sayısal sayısal değeri 174 olarak ölçüldü.

Hava kirliliğinin koronavirüse tesiri üstüne oluşturulan tetkiklerin sonrasında veriler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı doğrulusunda paylaşılmaya başladı. Düzce’nin başı çektiği hava kirliliği seviyesi listesinde ikinci sırada 172 dizin sayısal sayısal değeri ile Ankara yer aldı. Üçüncü sıradaysa 171 değerle Hakkari bulundu.

Havası en temiz şehir Bursa oldu:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi doğrulusunda paylaşılan bilgilere göre havası en temiz kent Bursa oldu. Sanayi kenti olarak tanınan ve çoğu endüstri kuruluşunun tercih ettiği kentlerden birisi olan Bursa’da hava nitelik dizini 10 olarak ölçüldü. Temizlik konusu ile ilgili Bursa’yı 11 dizin ile Kastamonu ve Bitlis takip etti.

İstanbul’da hal nasıl?


Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da paylaşılan bilgilere göre hava niteliği 96 olarak ölçüldü. 96 dizin sayısal değeriyle orta sıralarda yer alan İstanbul’un yanı sıra İzmir, 111 dizin ile tekrar orta sıralarda yer aldı. Turist merkezi Antalya’daysa dizin sayısal değeri 54 olarak ölçüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından paylaşılan hava kirliliği ölçümlerine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilir, kendi şehrinizdeki hava kirliliği değerini öğrenebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
8 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir