TRT EBA Yayınları Salgın Bitse de Devam Edecek

2 dk


Öğretmenlere EBA üzerinden bir konuşma sağlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA yayınlarının salgın bittiğinde dahi devam edeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatil mesleki çalışma programının açılışında, EBA’nın internet portalından öğretmenlere bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, konuşması esnasında pandemi döneminde son derece mühim bir vazife üstlenen TRT EBA yayınları ile ilgili da mühim açıklamalarda bulundu.

Salgının başlangıcından bu yana TRT EBA ders çekimlerinde görev alan meslektaşlarına teşekkür eden Bakan Selçuk, bu öğretmenlerin bundan sonra çok kıymetli ve özel bir uzmanlığa sahip olduklarını ifade ederken, “Bu uzmanlık ve oluşturdukları değer yardımıyla TRT EBA kanalları yayın hayatına salgın bitse de devam edecek” şeklinde konuştu.

“EBA, bütün eğitim siteleri içersinde en çok ziyaret edilen platform oldu”

İnternete erişim sağlamakta problem yaşam sürdüren öğrencilere oluşturulan desteklerden de bahseden Milli Eğitim Bakanı, şu ifadeleri kullandı:

“İnternete ulaşmakta problem yaşam sürdüren öğrencilerimiz eğitimlerinden mahrum kalmasın, adil şekilde eğitim alsın diye EBA destek noktaları ve mobil destek araçlarını hizmete sunduk, bilgisayar ve tableti olmayan öğrencilerimize bilgisayar ve tablet sağlıyoruz.

EBA destek noktalarında çocuklarımızın yanısıra tekrar öğretmenlerimiz vardı, tabletleri çocuklara ulaştırırken tekrar öğretmenlerimiz vardı. Köy köy gezip öğrencilerine kitap, çalışma kağıdı ulaştıran öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Türkiye’nin uzaktan eğitim konusu ile ilgili gerektiğince başarılı bir iş meydana çıkardığını dile getiren Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitim araçlarımızı o kadar etkin kullandınız ki EBA platformu dünya genelindeki bütün eğitim siteleri ortamında en çok ziyaret edilen birinci platform oldu. Canlı derslere derli toplu katılan ve çocuklarımızı EBA’ya yönlendiren bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
6 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir