Kripto Para

Trezor, Kullanıcılarına İhtarda Bulundu

Kripto para cüzdanları için donanım sunan Trezor, kullanıcıları yeni bir kimlik saldırısı konusunda uyardı.

Kripto cüzdanları için donanım hizmetleri sağlayan tanınan şirket Trezor, toplumsal medyadan yaptığı duyurular ile kripto hırsızlarına karşı tedbir alınma konusunda uyardı. Son vakitlerde giderek artan kripto hırsızlığı, kripto cüzdanları için giderek yaygınlaşıyor durumda. Trezor, web sitesinde ve Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile yatırımcıların paralarını çalma tarafında tasarlanan “kimlik avı saldırısı“için davette bulundu.

Kripto Hırsızlık Faaliyetleri Giderek Artıyor

trezor kullanicilarina ihtarda bulundu 0 n8Rpbb9D

Kimlik avı ataklarının bilhassa irtibat biçiminde gerçekleştiği bildirildi. Trezor yetklisi halinde kendini tanıtan kripto hırsızları, kullancılar ile görüşme gerçekleştirerek hırsızlık hücumunda bulunuyor. Saldırganlar bağlantı biçimini telefon görüşmeleri, e-posta ve kısa bildiri aracılığıyla gerçeleştiriyor.

Kimlik avı saldırısı” ise, günümüzde birden fazla dolandırıcılık faaliyetinde olduğu üzere tasarlanıyor. Kullanıcıları telaşa düşürerek onların zaaflarından yararlanmayı hedefleyen sistem, kullanıcalara ulaşarak “Trezor cüzdanınız tehlikede, cüzdanını kurtmarmak için bu hareketi yapmalısınız.” usulü bildirilerde bulunuyor. Bilhassa kullanıcıları paniğe düşürüp yatırımlarını çalmak isteyen kripto hırsızları faaliyetlerini giderek artırıyor.

Trezor ise, hususa açıklık getirerek web sitesinde ve bilhassa de toplumsal medyada yaptığı paylaşımlar ile mevzunun resmi olarak Trezor ile alakalı olmadığını ve kullanıcıların bu atağa dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/trezor-kullanicilarina-uyarida-bulundu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu