Kripto Para

Trezor, Donanım Cüzdanları İçin Çip Üretecek

Trezor, cüzdan çipi üretiminin denetimini ele alarak, FTX krizi üzere talebi tetikleyen olaylara süratli bir halde karşılık vermeyi amaçlıyor.

Donanım cüzdanı üreticisi Trezor, kendi cüzdan çiplerini üreterek yeni Trezor cüzdanlarının üretimini hızlandırıyor. Trezor, 27 Şubat’ta şirketin amiral gemisi eseri Trezor Model T’de kendi ana bileşeni olan yonga ambalajının üretimini kolaylaştırmaya başlayacağını resmen duyurdu.

Trezor Donanım Cüzdanlarını Kendi Başına Oluşturabilecek

Bu atılım, Trezor cüzdanlarının üretimini değerli ölçüde optimize etmeyi ve tedarik döngüsündeki teslim müddetlerini iki yıldan birkaç aya indirmeyi planlıyor.

Trezor, optimizasyonun bitmiş eserlerin nakliyesindeki gecikmeleri de ortadan kaldıracağını ve tüketicileri, arz ve talebe dayalı fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaktan koruyacağını belirtti. FTX iflasının akabinde kripto yatırımcıları, kripto varlıklarını merkezi kripto borsalarından taşımak için çabuk ederken, Trezor cüzdanlarına olan talep en az yüzde 300 arttı.

Trezor, son vakitlerde jeopolitik bozulma, COVID-19 nedeniyle iş gücü düşüncesi, kripto piyasası şartları ve öteki faktörler nedeniyle üçüncü taraf tedarik açıklarına maruz kaldı. Trezor, cüzdan çiplerinin tedariğini denetim altına alarak, tüm bu faktörlere süratli bir formda karşılık verme ve talebi her vakit karşılama fırsatı elde etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan şirketin finans yöneticisi Stepan Uherik: “Süreci paketten çıkararak, denetimi ele geçirebileceğimiz alanları belirleyerek ve ortağımız STMicroelectronics ile yeni yollarla işbirliği yaparak üretimi olabildiğince çevik hale getirmeyi başardık.” sözlerini kullandı.

Bu yeni gelişme tıpkı vakitte Trezor’un gelecekteki eserleri için daha fazla tasarım özgürlüğü sağlayarak, cüzdan sağlayıcısının donanım cüzdanlarını kendi başına sıfırdan oluşturmalarına imkan tanıyor.

Bu gelişme, Trezor’un ana şirketi Satoshi Labs tarafından işletilen bir teşebbüs olan Tropic Square’in TROPIC01 olarak bilinen yeni açık kaynaklı çipi piyasaya sürmesinden bir yol sonra geldi. Çip, dijital tanımlama metotları aracılığıyla kriptografik anahtar üretimi, şifreleme, imzalama ve kullanıcıların kimlik doğrulamasını sağlıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/trezor-donanim-cuzdanlari-icin-cip-uretecek/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu