Oyun

Trend devam ediyor: Dead by Daylight sinema olacak!

2016 yılında çıkışını gerçekleştiren Dead by Daylight, ülkemizde olduğu üzere dünyada da büyük ilgi gördü. Çıkışından bu yana dünya çapında 50 milyondan fazla oyuncuyla buluşan imal, daima güncellenmesiyle ve lisanslı dehşet sineması karakterlerini oyuna getirmesiyle biliniyor. Artık ise bu cihanı daha da büyütmek isteyen üretimci Behavior Interactive, Dead by Daylight’ın sineması için kimi muahedeler yapıldığını açıkladı.

Dead by Daylight sineması geliyor! Split’in yapımcısıyla anlaşıldı

Bugün Variety’nin yaptığı habere nazaran Behavior Interactive; Get Out, Split gibi bilinen korku-gerilim çeşidindeki sinemaların imalcisi Blumhouse ile bir Dead by Daylight sineması için anlaştı. Ayrıyeten şirket, The Nun, The Conjuring ve Annabelle gibi endişe sinemalarının imalcisi olan Atomic Monster ile işbirliği içerisinde olacak.

trend devam ediyor dead by daylight sinema olacak 0 SOEhN7N2

Şirketler çok yakında başlayacak proje çalışmaları için senarist ve direktör arayışında. Bu şirketlerin daha evvel yaptığı sinemalar nedeniyle hayli heyecan toplayan projenin üretimcileri ise şirketin iki CEO’su olacak. Ayrıyeten Blumhouse ile Atomic Monster’ın birleşmesi geçen yıl duyurulmuştu. İki şirketin mutabakatının yaz aylarında tamamlanması bekleniyor.

Behavior Interactive’in lider yardımcısı Stephen Mulrooney, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

”Dead by Daylight kozmosunu daha da genişletmek için kaygı sineması sanayisinin iki devi Jason Blum ve James Wan ile çalışmaktan daha fazla heyecan duyamazdık. Behaviour’da sloganımız, birlikte sonsuza kadar eşsiz anlar yaratmaktır. Atomic Monster ve Blumhouse, Dead by Daylight’ın katillerini beyaz perdeye taşımak için ülkü ortaklar.”

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/dead-by-daylight-filmi-geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu