Trafik Cezaları Artık E-Posta Adresinizde Olacak

1 dk


Araç sahipleri hız sınırının ihlali başta olmak üzere çeşitli nedenlerden ötürü bazı durumlarda trafik cezaları ile karşı karşıya kalıyor. Ceza tutanakların, vasıta sahiplerine daha basit ulaştırılmasını sağlayacak e-posta hizmeti nihayet resmiyet kazandı.

“Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Trafik cezaları e-posta olarak gelecek

Düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanakları, vasıta sahiplerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı sistemine kayıtlı e-posta hesaplarına gönderilecek. Bakanlıkta e-posta adresi bulunmayan kişiler, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın alakalı birimlerine müracaat ederek ya da “www.gib.gov.tr” adresinden sisteme dahil olabilecek.

Bu ceza tutanaklarının e-posta yolu ile ulaştırılmasını isteyenler için geçerli. Elektronik tebligat istemeyenlere, cezalar posta yolu ile ulaştırılmaya devam edilecek. Kural ihlali oluşturulan vasıta kiralıksa ve Kiralık Araç Bildirim Sistemi’nde kayıtlıysa, ceza karar tutanağı kiralayan adına düzenlenerek tebliğ edilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
6 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir