Kripto Para

Tornado Cash İştirakçisi, Yeni Bir Saklılık Aracına Ağırlaştı

Tornado Cash platformuna erken kademede katkılarda bulunan Ameen Soleimani, makus hedefler için kullanılmayacak yeni bir kapalılık aracı geliştiriyor.

ABD’nin en çok dikkat ettiği projelerden birisi olan Tornado Cash, sağladığı kapalılık ve anonim süreçler protokolleri sebebiyle baskı altına alınmıştı. ABD’li yetkililer, kullanıcıların Tornado Cash’i kullanmasını yasaklamıştı.

Tornado’ya erken evrede katkılarda bulunan Ameen Soleimani, kara listeye alınan Tornado Cash’in daha güzel bir versiyonunu oluşturmak için harekete geçti.

Tornado Cash İştirakçileri, Yeni Bir Platform Üzerinde Duruyor

Tornado Cash projesinin iştirakçilerinden Ameen Soleimani, “kripto para mikseri” olarak tabir edilen Tornado Cash’in daha güzel bir versiyonunu oluşturmak için harekete geçti.

Tornado Cash‘in ABD’li yetkililerin baskıları altında olmasının akabinde Ethereum geliştiricileri, emsal baskılara maruz kalmayacak bir platform oluşturuyor. Geliştiriciler, bu platformun da ABD’li yetkilileri tetiklememesini umuyor.

Yeni kripto para karıştırma uygulamasının yayınlanacak bir demosu, insanların Ethereum’u anonim olarak gönderip almalarını sağlıyor. Lakin bu platformda, kullanıcının Kuzey Koreli bir makus aktör ya da öbür cinsten bir hatalı olmadığını kanıtlayan özellikler yer alacak.

Ethereum geliştiricilerin, berbat aktörlerden arındırılmış “kripto para karıştırıcı” platformu, Gizlilik Havuzları başlığıyla ortaya çıkıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/tornado-cash-katilimcisi-yeni-bir-gizlilik-aracina-yogunlasti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu