Sosyal Medya

Tinder’dan Google’a dava!

Günümüzde arkadaşlık siteleri ve platformlarının sayısı giderek artıyor. Hayatımızdaki pek çok şey de olduğu üzere yeni beşerlerle tanışma süreci de artık çevrim içi ortamda gerçekleşiyor. İçlerindeki en tanınan platformlardan birisi olan Tinder ise bu ortalar Google ile meseleler yaşıyor.

Match Group, Google’ın uygulama içi ödeme sistemine karşı çıkıyor

Hinge, OkCupid, Tinder ve PlentyOfFish üzere birçok arkadaşlık sitesinin sahibi olan Match Group, Google’ın uygulama içi ödeme sistemini kullanmaya zorlamasından rahatsızlık duyuyor. O denli ki Google’ın bu tıp süreçler için telif fiyatı aldığını belirten Match Group, bu hususta şirkete dava açtı.

tinderdan googlea dava 0 2VD8ZEYE

Google’ın Android uygulama dağıtımı üzerindeki çok tesiri, aslında birçok uygulama şirketini rahatsız etmiş durumda. O denli ki Android uygulama indirmelerinin yüzde 90’ından fazlası Google Play Store üzerinden gerçekleştiriyor. Match Group, evrakını şu cümlelerle oluşturdu.

Google, Google Play Store ile Android aygıtlarda uygulama dağıtma piyasasını yasa dışı bir formda tekelleştirdi. Ve bugün kendini, bir taşınabilir uygulama için tek geçerli seçenek haline getirdi. Artık Google, hakimiyetini uygulama içi ödeme için başka bir pazara genişleterek, kullanıcıların ödeme hizmetleri seçimini ortadan kaldırmaya ve tüketiciler üzerindeki fiyatları yükseltmeye çalışıyor.

tinderdan googlea dava 1 lgjcfiaW

Match Group bu nedenle Google’dan kendi faturalandırma sistemini kullanmasına müsaade vermesini bekliyor. Bu istemle oluşan davayı birçok uygulama şirketi de yakından takip ediyor. Emsal bir sorun Apple’ın da başına gelmişti.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tinderdan-googlea-dava

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu