Dizi & Film

Timothee Chalamet’in Şimdiye Kadar Yer Aldığı Tüm Üretimleri Mercek Altına Alıyoruz

Son zamanlarda Hollywood’un gözde isimlerinden biri olan Timothee Chalamet, birbirinden farklı birçok rolü başarıyla ekrana taşıdı. Genç yaştan itibaren oyunculuk yapmaya başlayan Chalamet, şimdilerde sektörün en çok kazanan başarılı isimlerinden biri haline geldi. Bu içeriğimizde sizler için Timothee Chalamet’in tüm rollerini derleyip yorumladık, siz de bu rolleri merak ediyorsanız buyurun içeriğimize…👇

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/matthewhuff/…

23. Hostiles (2017) – Philippe DeJardin

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 0 NLKRNGwn

1800’lerde geçen bu filmde bir ‘Cheyenne’ savaşçısını batıya taşımakla görevli bir grup asker hakkındaki hikayeye şahit oluyoruz. Rosamund Pike, Christian Bale, Jesse Plemons, Wes Studi ve Jonathan Majors gibi yetenekli isimleri de filmde görmekteyiz. Amerikan kuvvetlerine katılmış bir Fransız askerini canlandıran Chalamet, çoğu izleyicilere göre kötü bir Fransız aksanı kullanıyor. Film boyunca Chalamet’e mümkün olduğunca az diyalog verilmesi de bazı izleyicilerin gözünden kaçmadı. Ayrıca söz konusu ekibin, ‘Komançi’ savaşçıları ile ilk karşılaşmasını ele alan sahnede Chalamet ön plana çıkıyor.

22. Loving Leah (2009) – Jake Lever

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 1 kU597BfM

Daha az ekran süresiyle Chalamet 2009 yapımı ‘Loving Leah’ adlı film ile karşımızda. Filmde eski bir Yahudi geleneğine göre kardeşi öldükten sonra dul eşiyle evlenmeye zorlanan bir adamın hikayesi, izleyicilere göre gülünç bir romantizm ile ele alınıyor.

21. Men, Women & Children (2014) – Danny Vance

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 2 nL7bUuks

Film, internet üzerinden aşkı arayan bir grup insanı konu alıyor. Filmde Adam Sandler, Jennifer Garner, Timothee Chalamet ve Ansel Elgort’u görmekteyiz. Ansel Elgort’un canlandırdığı karakter artık futbol oynamak istemeyen ve bunun yerine kız arkadaşıyla takılmak ve çevrimiçi video oyunları oynamak isteyen bir liseliyken Chalamet, küçük bir rolde, Elgort’un futbol takımından ayrılmasına kızan bir arkadaşını canlandırıyor.

20. Law & Order (2009) – Eric Foley

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 3 qkkTn2fF

Law & Order’da rol alan Chalamet, birçok izleyiciye göre ekrandaki ilk rolünde harika bir iş çıkardı. Dizinin bu bölümünde, Chalamet’in canlandırdığı karakterin cansız bedeni, bir adam tarafından boğazı kesilmiş ve bir saç tutamı kayıp bir şekilde bulunur.

19. Love the Coopers (2015) – Charlie Cooper

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 4 FmkGQteM

2015 yapımı bu film, gişe rekorlarında başarısız oldu, eleştirmenlerden kötü yorumlar aldı ve zamanla hafızalardan silindi ancak Chalamet’in rolü halen sevenleri tarafından başarıyla anılmaya devam etti.

18. Worst Friends (2014) – Sam

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 5 IH87IdMr

Bu komedi filminde, iki arkadaşın arasındaki ilişki ele alınıyor. Chalamet’in canlandırdığı karakter, en iyi arkadaşının Batman olduğu Cadılar Bayramı’nda Robin yerine Alfred olarak gitmek zorunda kalır ve iki arkadaş arasında komik durumlar yaşanır. Belirgin bir zekaya sahip olan karakteri canlandıran Chalamet, bu filmde başarılı bir şekilde ön plana çıkıyor ancak o zamanlarda halen deneyimsiz bir oyuncu olarak tanınıyordu.

17. Interstellar (2014) – Tom Cooper

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 6 VVJgqR65

Muhtemelen hatırladığınız gibi, Matthew McConoughey’nin canlandırdığı NASA astronotu uzayda kaybolur ve çocukları onsuz Dünya’da yaşlanırken, McConoughey zamanda yolculuk eder. Büyüyünce bir çiftçi olan oğlu Tom’u bir yetişkin olarak Casey Affleck canlandırıyor ama Chalamet, McConoughey uzaya gitmeden önce birkaç sahnede rol alıyor.

16. Royal Pains (2012) – Luke

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 7 OKYKDBNg

Chalamet’in yer aldığı bu dizide Hamptons’ta sosyeteye mensup ailelere hizmet veren bir doktorun yaşadığı olaylara şahit oluyoruz. Chalamet, huysuz bir satranç dahisi olan Jill Casey’nin yeğenini canlandırıyor.

15. The Adderall Diaries (2015) – Stephen Elliott

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 8 gru4H3ZX

Chalamet bu filmde babasının fiziksel ve duygusal istismarının çoğuna katlanan ve istismarla başa çıkmak için kötü seçimlerle dolu bir hayat yaşayan Elliott’un genç versiyonunu canlandırıyor.

14. The King (2019) – Kral V. Henry

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 9

Chalamet, William Shakespeare’in V. Henry oyununa dayanan bu iki buçuk saatlik Netflix yapımı filmde, İngiltere Kralı V. Henry’yi canlandırıyor. İzleyicilere göre, karizmatik bir lideri oynayan Chalamet, bu rolde iyi replikleri olmasına rağmen beklentileri karşılayamadı.

13. One and Two (2015) – Zac

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 10 yrKKtTrH

Chalamet, ışınlanma güçleri olan iki kardeşi ve onları kırsal bir çiftliğe kilitlemeye karar veren ebeveynleri hakkındaki bu tuhaf, rustik bilimkurgu hikayesi ile karşımıza çıkıyor.

12. Hot Summer Nights (2018) – Daniel Middleton

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 11 iI9HKvKT

Chalamet’in Cape Cod uyuşturucu madde satıcısı olmasına odaklanan film, film festivallerinde karışık eleştiriler aldı. 2018 yapımı filmin yayın aşamasında, Chalamet aslında yeterince üne ve başarıya sahipti ancak bu filmde beklenen başarıyı elde edemedi.

11. Homeland (2012) – Finn Walden

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 12 NEIeGmhj

Showtime’ın gerilim dizisinin ikinci sezonunda Başkan Yardımcısı Walden’ın şımarık oğlu olarak karşımıza çıkan Chamalet, kuralları çiğnemekten zevk alan Dana’nın sevgisini oynadı.

10. The French Dispatch (2021) – Zeffirelli B.

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 13 hfr5Ai94

Ünlü isimlerle dolu oyuncu kadrosu ile karşımıza çıkan The French Dispatch, Wes Anderson’un gözde filmlerinden biri olmayı başardı. Chalamet, bir üniversite ayaklanmasıyla ilgili siyah-beyaz bir bölümde Frances McDormand’ın karşısında rol alır. Chalamet’in rolü küçük bir rol ama onun hazırcevaplığı ve McDormand’la olan ilişkisi, onu başarılı bir role dönüştürdü.

9. Lady Bird (2017) – Kyle Scheible

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 14 Zv6NVz7g

2017 yapımı filmin beyaz perdedeki başarısıyla birlikte ön plana çıkan Chalamet, kendini beğenmiş, çekilmez, ‘sözde entelektüel’ bir liseliyi canlandırıyor.

8. A Rainy Day in New York (2019) – Gatsby Welles

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 15 cRbXdUGC

Woody Allen’ın yönetmenliğini yaptığı ve çoğunlukla Elle Fanning’in ön planda olduğu filmde Chamalet birçok izleyicinin ‘çekilmez ve kaprisli’ bulduğu bir karakteri canlandırıyor.

7. Don’t Look Up (2021) – Yule

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 16

Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın başrollerini paylaştığı filmde iki bilim insanı, dünyayı çarpacak kuyruklu yıldız hakkında insanları uyarmaya çalışmasını anlatıyor. Chalamet ise dünyanın sonu yaklaştıkça Lawrence’ın canlandırdığı karakter ile bir ilişki yaşamaya başlayan bir hırsızı canlandırıyor.

6. Bones and All (2022) – Lee

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 17 qHIBjAWt

Bu filmde Chalamet, Don’t Look Up veya Lady Bird’deki rollerinden daha az sofistike ve biraz daha ciddi bir gencin enerjisine sahip. Ancak bu filmlerin aksine, bu film tam bir drama filmi.

5. Dune (2021) – Paul Atreides

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 18

Bir suikast girişimi sonrası bir kum gezegenine gönderilen zengin uzay aristokrasisini konu alan bu bilimkurgu uyarlaması, geçen yıl En İyi Film adayı oldu. Chalamet, zorlu koşullarda hızla büyümek zorunda kalan ve hain insanlarla dolu zorlu bir dünyada gezinmek zorunda kalan Paul’ü canlandırıyor. Tüm hikaye Paul’e bağlı ve Chalamet, karakterin önemini anlamamız için yeterince güçlü ve çekici bir performans sergiliyor.

4. Miss Stevens (2016) – Billy Mitman

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 19 Bycu5a3h

Chalamet, üç öğrenciyi drama yarışmasına götüren İngilizce öğretmeni Bayan Stevens hakkındaki bu bağımsız filmde ikinci başrolü canladırdı. Chalamet, antidepresan ilaçlarını almayı bırakmaya karar veren ve öğretmenine aşık olan bir öğrenciyi canlandırıyor. Chalamet, hızla değişen duyguları altında mücadele eden bir lise öğrencisi olarak başarılı bir performans sergiliyor.

3. Beautiful Boy (2018) – Nic Sheff

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 20 aM8v6I5U

Chalamet’in bu filmi, madde bağımlılığı nedeniyle zorlu mücadeleler atlatan bir baba-oğul ikilisi hakkındaki bir anıyı konu alıyor. Çoğu izleyiciye göre filmin eleştiri alan kısmı, sonu gelmeyen rehabilitasyon sahnelerinin çok fazla dramatik ana sahip olmasıydı.

2. Little Women (2019) – Theodore “Laurie” Laurence

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 21 J29nbrZ2

Chalamet, filmin başrollerinden biri olmasa da filmin öne çıkan isimlerinden biri oldu. Diğer karakterlerle yaşadığı ikilemler ve diyaloglar, Chalamet’in oyunculuğunu epey ön plana çıkarmış gibi duruyor.

1. Call Me By Your Name (2017) – Elio Perlman

timothee chalametin simdiye kadar yer aldigi tum uretimleri mercek altina aliyoruz 22 n6pR5Dnj

Call Me By Your Name’in bu listenin başında olacağından şüpheniz olmasın! Bu, Chalamet’in çığır açan performansıydı ve karakterinin aşık olduğu her yürek parçalayıcı anı mükemmel bir şekilde izleyicilere sergileyerek o anları adeta kendileri için yaşıyormuş gibi hissettirdi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/timothee-chalamet-in-simdiye-kadar-yer-aldigi-tum-yapimlari-mercek-altina-aliyoruz-1110676

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu