Sıradaki içerik:

.Org web Alan Adı’nın Satışı Engellendi!

e
sv

TikTok’un ‘Renklendirmeyi Teşvik Etmek’ ile Suçlanan Koyu Tenli Trendi!

292 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hindistan’daki viral bir TikTok trendi, renkçiliği teşvik etmekle suçlanıyor.

Kullanıcıların cilt rengini dijital olarak koyulaştırmasını ve üzülmesini gerektirir – sonunda doğal, daha açık cilt tonlarını ortaya çıkarmadan ve gülümseyerek.

Renkçilik, daha koyu bir cilt tonuna sahip insanlara veya aynı ırktan ama daha açık tenli olanların tercihli muamelesine karşı önyargıdır.

Büyük bir geri tepme, silme işlemlerine ve TikTok’un videoları silinmesi için çağrıda bulundu.

Bu haftanın başlarında başlayan trend, Hindistan ve ötesindeki Irkçılık üzerine büyük bir tartışmayı yeniden canlandırdı.

Kullanıcıların 3 adlı bir Tamil filmindeki bir şarkıyla “siyah kalpli” beyaz tenli kız “ve yapay cilt tonlarına jestlerle dudak senkronizasyonunu görüyor.

Müzik 21.000’den fazla kez kullanıldı ve videolar milyonlarca görüntüleme aldı.

Bu Trendin Çoğu Videosu Silindi!

Bu trendin ilk videosu Nisan ayının başlarında arttığından, bazı videolar silindi. Ancak daha fazlası platformda kalıyor.

Şimdi ırkçı veya renkçi videoları etiketleyen düet veya reaksiyon videoları siteyi sular altında bırakıyor, bazıları orijinal videoların görüntülemelerini geçiyor.

Kullanıcı @ .ashakira bir tepki videosuna “çoğu yorumlarını kapattıkları için aldıkları tepkinin farkında olduklarını” yorumladı.

Bazıları videoyu bildirdiklerini, ancak TikTok’un videoların yönergelerini ihlal etmediğini söyleyerek yanıt verdiğini söylüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.