TikTok’un İnternet Versiyonuna Oturum Açma Seçeneği Geldi!

3 dk


Dünyanın dört bir yanısıra milyonlarca bireyin kullandığı video paylaşım programı TikTok’un internet versiyonuna ‘Oturum Aç’ alternatifi eklendi. Hesaplarına internet versiyonundan giriş yapan kullanıcılar, mobilde gerçekleştirdikleri pek çok şeyi buradan da yapabilecekler.

Son dönemlerin en tanınmış video paylaşım programı TikTok, internet sitesine yeni bir giriş alternatifi ekledi. Yeni seçenekle beraber kullanıcıların, TikTok hesaplarına masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar üzerinden giriş yapabilmesi, analitikleri görüntüleyebilmesi ya da tıpkı mobil uygulamada bulunduğu gibi video yükleyebilmesi olası duruma geldi.

Yeni giriş alternatifi, şimdilik TikTok internet sitesinin ana ekran sayfasına eklenmedi. Bu noktada internet sürümünde seans açmak amacıyla ilk olarak Keşfet sayfasını açmak, buradan da ekranın sağ üzerinde yer alan ‘Oturum Aç’ opsiyonuna tıklamak gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra asli hesap bilgilerinizi değiştirebilir, tercihlerinize göre özelleştirilmiş olan içerik akışına göz atabilir ya da video paylaşabilirsiniz.

TikTok Pro ile platformdaki ilerlemeyi analiz etmek mümkün:

Tüm bunların yanı sıra güncellenen TikTok internet sürümünde hesabınızı Pro’ya yükselterek analitiklerinizi de denetim edebilirsiniz. Genellikle içerik yapımcıları ve reklamverenler amacıyla gerektiğince mühim olan bu özellik ile platformdaki ilerlemenizi daha ayrıntılı bir şekilde görüp yol planınızı ona göre çizebilirsiniz.

TikTok Pro ortamında yer alan bu özellikler yardımıyla profilinizde yer alan takipçi sayıları, cinsiyet, en iyi bölge, beğeni, gönderilen videolar, video görüntülemeleri ve trend olan videolar ile ilgili geniş çaplı bir analiz gerçekleştirme mümkün.

Pek çok popüler sosyal medya platformu, web sürümünü güncellemeye başladı:

Son dönemlerde Facebook ve Instagram da dahil olmak üzere çoğu sosyal medya platformu, masaüstü sürümlerini tedavi etmek amacıyla yenilikler yayınlamaya başladı. Bu noktada bilhassa Instagram, geçen zamanlarda yaptığı bir yenilikle kullanıcıların uzun vakittir eksikliğini çektiğini ‘Direkt Mesaj’ özelliğini internet versiyonuna eklemişti.

WhatsApp ya da başka mesajlaşma uygulamalarının aksine daha çok şahsi kullanıma yönelik olan Instagram DM özelliği, internet sürümüyle beraber içerik üreticilerinin işini büyük oranda kolaylaştırdı. Genellikle yüksek takipçili hesapların her gün yüzlerce mesajı yanıtlamak halinde bulunduğu da göz önüne alındığında bu hamlenin aslında lüzumlu bulunduğu söylenebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

65
8 Paylaşım, 65 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir