TikTok’tan Corona Virüsü Mücadelesine Destek Veriyor!

2 dk


Corona virüsü yayılımı git gide artarken teknoloji devlerindan bağış haberleri gelmeye devam ediyor. Corona virüsü mücadelesine destek çıkan uygulamalardan biri de TikTok. Video paylaşım programı TikTok, Covid-19 ile mücadeleyi desteklemek amacıyla 375 milyon dolar vaat ediyor.

TikTok, Corona virüsü mücadelesi için 375 milyon dolar bağışta bulunacak

TikTok’un kurucu ortağı Alex Zhu, yaptığı açıklamada “Bu küresel krizde, birbirimize karşılıklı destek vererek rolümüzü üstlenmeye kararlıyız. Bu krizden etkilenenleri rahatlatmak istiyoruz.” dedi.

ByteDance’in sahip olduğu sosyal medya platformu TikTok, Covid-19 krizinden etkilenen sağlık çalışanları ve yerel toplulukları desteklemek için 250 milyon dolar verecek. Ayrıca, bu zor zamanlarda ayakta kalmaya çalışan işletmeler için de 100 milyon dolarlık reklam kredisi verecek. Kalan 25 milyon dolar ise kamu sağlığı bilgilendirmesi için ayrılacak.

Alex Zhu

Buna ek olarak şirket; sanatçılar, hemşireler, müzisyenler, eğitimciler ve ailelere 40 milyon dolar nakit sağlayacak TikTok Toplum Yardım Fonu’nu kuruyor. Bunun yanı sıra TikTok kurmuş bulunduğu Yaratıcı Öğrenme Fonu ile eğitimcilere, uzmanlara ve uzaktan öğrenme girişimlerine destekte tespit edilen kâr hedefi gütmeyen kuruluşlara 50 milyon dolar nakit bağışta bulunuyor.

Google, 200 milyon dolar yatırım fonu ve reklam kredisi olarak 340 milyon dolar bağışı açıklarken Facebook, gazetecilik yapan firmalara 100 milyon dolar yardımda bulunacak. Bunun yanı sıra Twitter CEO’su Jack Dorsey, Covid-19 mücadelesini finanse etmek amacıyla kendi öz sermayesinden 1 milyar dolar bağışlayacağını açıkladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
7 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir