Sosyal Medya

TikTok’a güçlü rakip: YouTube Shorts geliyor!

TikTok bilhassa ülkemizde çekilen videolar nedeniyle gerektiğince eleştirilmiş olsa da, kullanıcı adedinin çok süratli bir şekilde yükselmesi ve dünya çapında tanınmış duruma gelmesi ile standart kullanıcıların yanı sıra fenomenlerin ilgisi çekmeyi başardı. YouTube ise tabii ki bu ilgiden hoşlanmıyor. Şirket, YouTube Shorts ile yakında TikTok’a rakip olacak.

YouTube Shorts, TikTok’a rakip olacak

TikTok’un bu kadar tanınmış olmasında, insanların detaylı ses ve müzikler arasından seçim yaparak videolar oluşturmasına izin vermesinin payı gerektiğince büyük. Bu kapsamda YouTube Shorts programı da benzer bir yol izleyecek.

tiktok yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi teknobizdeyiz
TikTok’a güçlü rakip: YouTube Shorts geliyor! 3

The Information doğrulusunda paylaşılan verilere göre, TikTok ile benzer şekilde program ortamında insanların yüklediği kısa videolar listelenecek. YouTube Müzik’te yer alan rastgele bir parçayı kullanarak videolar oluşturulabilecek.

Böyle bir hazırlık bulunduğu MSNBC doğrulusunda da onaylanırken, YouTube’un niçin TikTok’un karşısına rakip olarak çıkmak istediğini kavramak pek zor değil. Ocak ayı raporlarına göre, TikTok son iki senede yüzde 125’ten çok büyüme sağladı. Yüz milyonlarca kullanıcıya ve her ülkeden kültürel içeriklere sahip olan TikTok, son 1 sene ortamında App Store ve Google Play Store’dan 842 milyon kez indirildi.

YouTube ilk defa tanınmış bir özelliği / programlamayı bünyesine katmaya hazırlanmıyor. Snapchat ile hayatımıza giren ve Instagram ile tanınmışleşen Hikayeler özelliği değişik bir vakit vererek YouTube’da uzun vakit evvelce konumunu aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu