TikTok Yasağı Daha Sonraya Ertelendi!

2 dk


ABD Ticaret Departmanı, geçtiğimiz Perşembe gecesi yürürlüğe girecek olan TikTok yasağı için erteleme kararı aldı. Uygulamanın Amerika’da indirilmesini ve kullanımını engelleyen kararın ertelenmesinin ardından yaklaşık 100 milyona yakın Amerikalı TikTok kullanıcısı da şimdilik rahat bir nefes almış oldu.

TikTok yasağı ertelendi


BBC’nin haberine göre Amerikan Ticaret Departmanı, Eylül ayından beri Philadelphia’da sürdürülen ve programın Amerika’da çalışması gerektiğini ifade eden mahkeme kararını gerekçe göstererek, daha çok meşru ilerleme sağlanana kadar yasak kararını erteledi. Karar hiç şüphesiz 100 milyona yakın kullanıcıyı sevince boğdu.

Eylül ayında programın sahibi Çinli ByteDance, Walmart ve Oracle ile TikTok’un ABD’deki varlıklarını TikTok Global adlı yeni bir oluşuma transfer etmek amacıyla anlaşmaya varmıştı. ABD Başkanı Donald Trump da anlaşmayı geçici de olsa desteklediğini ifade etmişti. Fakat Salı günü firma, Washington yönetiminden konuyla alakalı iki aydır rastgele bir dönüş almadığını ifade etmişti.

Başkan Trump TikTok’un ABD’li bir firmaya satılmasını gerekliliğini ifade etmişti. Hem de hem Trump hem de Başkan Yardımcısı Mike Pompeo, programın çoğu kez kullanıcı verilerini Pekin yönetimine aktarabileceğini söylemişti. Fakat konuyla alakalı rastgele bir ispat sunmamıştı.

Firma konuyla alakalı iddiaları her vakit reddederken, diplomatik bir anlaşmazlığın neticesinde Hindistan’da yasaklanmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

40
5 Paylaşım, 40 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir