Sıradaki içerik:

Instagram Hikayelerinde Tweet Paylaşma Özelliği!

e
sv

TikTok’un Web Versiyonu Geliştiriliyor, Yeni Özellikler

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternet camiasının hem en popüler hem de en çok eleştirilen uygulamalardan bir tanesi olan TikTok, web tarafındaki versiyonu için yeni iki basit özellik sunuyor. TikTok’un web versiyonu artık kullanıcıların hem bildirimlerini kontrol etmelerine hem de gönderilere yorum yapmalarına izin verecek.

TikTok’un internet versiyonu geliştiriliyor


Popüler program amacıyla tasarlanan yeni özelliklerin nerdeyse tamamı programın mobil versiyonu amacıyladi. Mobil arayüz kuşkusuz çok daha çok şahıs doğrulusunda kullanılıyor fakat pek bilinmese de programın internet versiyonu bulunuyor. Haliyle platformun internet versiyonu amacıyla fonksiyonellik kazanacak özelliklerin gelmesi bekleniyor.

Küçük güncellemeler alarak kolay özellikler kazanacak TikTok’un internet versiyonu, daha fonksiyonel duruma gelecek. Önceden, sadece içerik görüntülemek amacıyla TikTok internet kullanılabiliyordu. Platform bu senenin ilk haftalarında verileri görüntülemek ve video yüklemek amacıyla hesaplarla seans açabilmeyi içeriyorken, yayılan yeni güncelleme yardımıyla bildirimleri denetim etme ve gönderilere yorum yapma becerisini kullananlara sunuyor.

Uygulamanın internet versiyonunda yaşanan bu yavaş ilerlemenin nedeni ise programın amaç kitlesinin mobil doğrultuda yer alması. Hal bu tür olunca da geliştirmeler, güncellemeler ve yeni bilhassarin pek fazlası mobil doğrultu amacıyla sunuluyor. Uygulamanın tanınmışlığı arttıkça da internet sürümüne giren şahıs adedi artıyor ve orası amacıyla de güncellemeler gelmeye başlıyor. TikTok’un daha ‘yetişkin’ olan kullanıcıları, bilhassa büyük ölçüde bilgisayarlara dayanan büro çalışanı bulunduğu amacıyla, TikTok’un internet versiyonunu kullanıyor. TikTok bundan sonra bu kullanıcılarını daha erişilebilir alternatifler sunmayı amaçliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.