TikTok Rekorlara Koşuyor!

2 dk


Popüler sosyal medya programı, video tabanlı TikTok, Çinli sahibi ByteDance amacıyla kârlı bir ekonomik çeyrek oluşturdu. Firmanın TikTok’tan geliri yarım milyar dolara yaklaştı.

Popüler video programı TikTok, dünya genelinde 2 milyar indirme sayısına ulaştı. Açıklanan bilgilere göre programlamayı indirenlerin yüzde 75’inden çoğu Android cihazlardan oluşuyor. TikTok’un sahibi ByteDance firması ise yalnızca bu programından 450 milyon dolardan çok harcama yollu gelir elde etti.

SensorTower bilgilerine göre program App Store ve Google Play üstünde 2 milyar defadan çok indirilirken 2020’nin birinci çeyreğinde program, şimdiye kadar bir çeyrekte en çok indirilen sıfatına sahip olmayı başardı. Uygulama yalnızca bu çeyrekte 315 milyon kez indirildi.

Koronavirüsün de etkisinin muhakkak yadsınamaz bulunduğu bu başarı, insanlar telefonlarına hiç olmadığı kadar gömülürken meydana çıktı. TikTok, içeriğindeki çoklıkla eğlenceye yönelik videolar ile kullanıcıları Vine devresine geri götürdü.

Hatırlarsanız Vine da kapatılmadan evvelce popülerlikte patlama yaşamış, hem de dünya genelinde ünlüler oluşturmuştu. Vine, Twitter sahipliğinde firmanın parasal yetersizliği başta olmak üzere Instagram ile olan rekabetinde de başarısız bulunduğu amacıyla kapatılmıştı. Ortaya çıkan ünlüler de Instagram ve YouTube gibi alanlarda işlerini yapmaya devam ettiler.

TikTok’un en çok indirildiği ülkeler listelenmesinde birinci 611 milyon ile Hindistan olurken ikinci sırada 196 milyon ile Çin yer alıyor. Üçüncü sırada ise 165 milyon ile ABD yer alıyor.

Her vakit içinde iPhone kullanıcılarında karşılaştığımız gibi, TikTok programında da en çok harcama yapan kitle de değişmedi. Uygulamayı indirenlerin yüzde 75,5’i Android kullansa da yalnızca 21,4 milyon dolarlık program harcaması bu kanaldan yapıldı. iOS kullanıcıları ise genel kitlenin yüzde 24,5’ini oluştursa da 435,3 milyon dolarlık harcama yaptı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

27
4 Paylaşım, 27 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir