Sosyal Medya

TikTok kullanıcıları bu ay bol bol satın alma yaptı

Çin’de Douyin olarak tanınan fakat bütün dünyada TikTok ismiyle nam salmış olan kısa video programsının gelirleri belli oldu. TikTok kullanıcıları temmuz ayında ne kadar harcama yaptı sorusu da böylece cevap buldu. Uygulama içi alımlar 11,7 milyon dolarlık değere ulaştı.

TikTok kullanıcıları program içi satın almaya yöneldi
TikTok program içi alımlara imkan sağlıyor. Kullanıcılar da buradan alış veriş gerçeklştirmeyi sevmiş olacak ki söz hususu gelirler geride bıraktığımız senenin aynı devresine göre yüzde 290 oranında artış gösterdi. Sonuç olarak temmuz ayında program içi alımlar 11,7 milyon dolara ulaştı.

Mobil aplikasyon istihbarat sağlayıcısı Sensor Tower doğrulusunda gelen veriler, Çinli kullanıcıların toplam alımların yüzde 70 kadarını gerçekleştirdiğini gösterdi. Yalnızca App Store özelinde baktığımıda 8,2 milyar dolarlık bir harcama ve yüzde 777’lik bir artış söz hususu.

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içindeki TikTok kullanıcıları da bilgilere göre program içi alımlarda 2,3 milyon dolarlık satın alma gerçekleştirdi. Şirketin Birleşik Devletleri’ndeki geliri de bir önceki yıla kıyasla yüzde 42 artmış oldu.

Temmuz 2019 itibarıyla Douyin ve TikTok’un ilk indirim rakamı da küresel olarak 54 milyona ulaştı. Buna Çin’deki ve başka ülke ve bölgelerdeki üçüncü parti Android ürünleri de dahil değil.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu