TikTok, Aile Eşleştirme Modu Geldi!

2 dk


Son zamanların adından en çok söz ettiren sosyal medya uygulamalarından TikTok aile eşleştirme modu adı verilen güvenlik ayarlarına, ebeveynlerin uygulamada çocuklarını korumasını kolaylaştıracak yeni özellikler ekleyecek. Söz konusu yeni özellikler arasında uzaktan ayarları değiştirme ve yabancı kişilerden gelen gönderilerin görülmesini engelleme gibi yenilikler bulunuyor.

TikTok aile eşleştirme modu daha çok koruma içerecek


Geçtiğimiz yıldan beri Trump hükumetinin sıksık baskısı altında kalan Çinli ByteDance, TikTok’taki aile eşleştirme modunda iyileştirmelere gitme kararı aldı. Ebevenlerin çocuklarının hesaplarındaki hareketleri, videolarına kimlerin yorum yapabileceği ve sayfalarının kimlere açık olabileceği konusu ile ilgili denetim gerçekleştiren moda aileler bundan sonra uzaktan da erişim sağlayabilecek.

Öte yandan firma, çocukların ebeveynlerinin cihazlarını denetim etmesini ve cihazlarıyla eşleşmesini kaldırma sekmesini korudu. Söz hususu kaldırma prosedürü gerçekleştiğinde aile büyüklerine bir ikaz gidiyor. Bu özellikleri etkinleştirmek amacıylase ayarlardan aile eşleştirme sekmesini aktif etmek, sonrasında takip edilecek cihaza gelen QR kodu okutmak yeterli olacak.

TikTok yayınladığı basın bülteninde , “Amacımız platformda direkt olarak mesajlaşmayı 16 yaşın üstünde sınırlamak. 18 yaşın altındaki kullanıcıların ise hesaplarını özel olarak ayarlamalarını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Çinli firmanın yaptığı bu yenilik, ABD operasyonlarının mecburi satışı amacıyla 15 günlük bir uzatma aldıktan birkaç gün sonra geldi. ABD’de 100 milyon kullanıcısı tespit edilen üst şirket ByteDance, Eylül ayında Oracle ve Walmart ile TikTok Global isimli yeni bir şirkette % 20 hisse alacak bir uyuşma yapmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
5 Paylaşım, 38 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir