Sosyal Medya

TikTok korkusu: Facebook’tan tarihi güncelleme!

Facebook’un TikTok’un son periyotta yaşadığı muvaffakiyetten ötürü büyük bir telaş içinde olduğu ve bu nedenle platformun büyük bir yapılanmaya gideceği söyleniyor. Bu nedenle rakip platformlarda yer alan birçok özelliği yahut benzerilerini getirebilir. İşte detaylar…

Facebook, yeni güncelleme ile tekrar yapılanacak!

Facebook tarafından yakın vakitte paylaşılacak güncelleme ile birlikte şirketin tüm rakipleriyle kıyasıya bir rekabete girdiğini göreceğiz. Burada birinci olarak akış kısmına bir müdahalede bulunulacak. Şayet sizinle alakasız çok fazla içerik görüyorsanız ve bu durum hoşunuza gitmiyorsa tam olarak size hitap edeceğini söyleyebiliriz.

tiktok korkusu facebooktan tarihi guncelleme 0 rJPucF7G

Zira kontaklı içerik ile temassız içerikler ortasındaki istikrar değiştirilecek. Lakin yeni düzenleme sonrasında artık sadece arkadaşlarınızın ve ailenizi beğenip takip ettiği şeyleri değil, genel olarak ilginizi çekebilecek temassız içerikleri de görebileceksiniz.

Bir başka düzenleme ise Facebook ve Messenger uygulamalarında meydana gelecek. Artık iki farklı sistem olmaktan çıkarak, bir vakitler olduğu üzere tekrar Facebook çatısı altında tek uygulama içerisinde bir ortaya gelinecek. Zati birçok kullanıcının birinci günden beri isteğinin bu halde olduğu belirtiliyor. Üstelik Meta çatısı altında halihazırda WhatsApp üzere bir uygulama da varken isabetli bir karar üzere gözüküyor.

Son olarak ise Reels tarafı güçlendirilecek. Çünkü şirket yetkililerinin söylediğine nazaran Facebook’un TikTok ve Instagram ile çaba edebilmesi için bu alana da bir düzenleme yapılması kural. Natürel bu durumu herkes sevmeyebilir. Zira artık ana menüden kümelere kadar bir çok yerde karşımıza çıkacak. Ancak ufak bir buton olarak yer aldığı sürece sorun teşkil etmeyecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz değişiklikler ve yenilikler, şirketin yapmayı planladıklarının sadece açıklanan ufak bir kısmı. Hasebiyle yeni bir arayüz değişikliği üzere biraz daha büyük ve mert atılımların yapıldığını da görebiliriz.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-korkusu-facebooktan-tarihi-guncelleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu