Sıradaki içerik:

Instagram Yakında Engelleme Listenize Kimlerin Ekleneceğini Önerecek

e
sv

TikTok’un Son Veri İhlali 6 Milyon Zararı Açıklandı

226 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TikTok daha önce ateş altındaydı . Ama hata yapma, bu sefer farklı – bu sefer daha kötü. Bunun TikTok’la ve elbette Çin’le ilgisi yok. Batı demokrasilerinde güçlü bir teknoloji markası oluşturmak istiyorsanız, bu Pekin’e bağlanmak için harika bir zaman değil. Yine de TikTok için sonuç aynı: Başlık, kullanıcıları hemen uygulamayı silmeye çağırıyor.

Bu, geçen hafta TikTok’un Hindistan’daki yasağına karşı savunmasıyla tamamen kanıttı. Hindistan hükümetinin CEO’su Kevin Mayer , “Çin hükümetinin Hintli kullanıcıların TikTok verileri için bize hiçbir zaman bir talepte bulunmadığını doğrulayabilirim .” “Gelecekte böyle bir talep alırsak,” diye ekledi. TikTok, bu verilerin, Pekin’in erişiminin ötesinde, yine de Singapur’da saklandığını söylüyor.

TikTok’un yalnızca şu ana kadar ettiği zarar:

TikTok iddialarının en büyük tepki gördüğü ülkelerden birisi de Hindistan oldu. Çin tarafından yönetilen bazı medya kuruluşlarının haberlerine göre TikTok’un sahibi olan ByteDance, Hindistanlı kullanıcılar için bugüne kadar 1 milyar dolarlık yatırım yaptı. Ancak iddialarla yüzleşen şirket, bunun sonucunda Hindistan’da 6 milyar dolara kadar zarara uğramakla yüz yüze geldi.

Ancak bu sadece buzdağının görünen kısmıydı. Hindistan, geçtiğimiz günlerde TikTok’u ülkede tamamen yasakladı. Yani TikTok kullanmak isteyen vatandaşlar isteseler bile artık TikTok’u indiremez oldu. Böylece TikTok’un karşılaştığı zararın miktarı da epey arttı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.