TikTok Bu Yılki ABD Pazar Geliri 500 Milyon Dolara Ulaşacak

2 dk


TikTok muhtemelen piyasadaki en tartışmalı uygulamalardan biridir. Bu uygulama yaptığı işte çok iyi olsa da, son zamanlarda bazı “kötü raporlar” aldı. Ancak, bu onun maliyesi hakkında hiçbir şey değişmez. Aslında finansal durumu artıyor. Son raporlara göre, TikTok’un ABD pazarındaki gelirinin bu yıl 500 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

TikTok’un ABD ve diğer bölgelerdeki mevcut gelişme hızı “bir roket gibidir”. YouTube ve Facebook’tan farklı bir düzeyde kendi mobil video deneyimini getiriyor. Şu anda,  TikTok Amerikalı gençler arasında daha popüler hale geliyor . TikTok geçtiğimiz yıl ABD’de aylık 26,5 milyon aktif kullanıcısı olduğunu söyledi. Bu rakamın yaklaşık %60’ı 16 ila 24 yaş arasında.

Bugün, yeni CEO ve eski Disney yöneticisi Kevin Mayer önderliğinde TikTok, bu büyümeyi milyarlarca dolara çevirmeyi umuyor. Geçen ay Mayer, COO ve TikTok Küresel CEO’su olarak atandı. Son 20 yılda, Mayer Disney’de bir dizi önemli pozisyonda bulundu ve Disney için bir akış hizmeti olan Disney + ‘yı başarıyla başlattı.

TikTok geliri beklenenden daha yüksek

Geçtiğimiz hafta, araştırma ajansı Sensor Tower, bu yıl Mayıs ayında Douyin ve TikTok’un aynı dönemde 9 milyon dolardan yaklaşık 10 kat artarak küresel App Store ve Google Play’de 95.7 milyon dolardan fazla çektiğini belirten bir rapor yayınladı önceki yılın.

TikTok’un gelirine bakıldığında, gelirin yaklaşık% 89’u Çin pazarından geliyor. İlginç bir şekilde, ABD pazarı ikinci sırada yer alır ve gelirin %6,2’sine katkıda bulunur. Üçüncü sırada ise %1,2 olan Türkiye pazarı yer alıyor. En iyi 10 küresel mobil uygulama gelirinin tam listesi için aşağıdaki tabloya bakın.

TikTok, 78.4 milyon dolar gelirle ikinci pozisyonda YouTube gibi ağır ağırlıklardan daha fazla para çekti. YouTube için bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %77.3 arttı. Amerikalı kullanıcılar YouTube gelirinin %55,7’sini sağladı, bunu Japon kullanıcıları izledi ve %11,8’ini oluşturdu.

İstatistiklere göre, Mayıs ayında en çok yüklü TikTok uygulamalarına sahip ülke Hindistan’dır. 111,9 milyon indirme işleminden Hindistan, toplam indirme işlemlerinin %20’sinden fazlasını oluşturuyor.

ABD’li üst düzey yetkililerden gelen bazı uyarılara rağmen, ABD hala  toplam TikTok indirmelerinin %9,3’ünü oluşturuyor. Cep telefonu sistemleri açısından, Mayıs ayında Android indirmelerinde TikTok birinci sırada yer alıyor. Ancak, iOS sistemi için, çevrimiçi toplantı yazılımı Zoom’un arkasında ikinci sırada yer alıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir