Kripto Para

Ticketmaster NFT Faaliyetlerini Genişletiyor

NFT pazarı 2022 yılının ortalarında yavaşlarken, teşebbüsçüler ve şirketler koleksiyonların ötesinde yeni NFT (Non-fungible Token) kullanım alanları arıyorlar. Hali hazırda bulunan NFT biletleme teknolojisiyle kullanıcılarına kolaylık sağlayan Ticketmaster ise faaliyet alanını genişletmek istiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin öncü bilet firmalarından Ticketmaster, toplumsal medya hesabından açtığı iş ilanıyla NFT tabanlı projelerini büyütme niyetini ortaya koydu.

Ticketmaster, NFT Potansiyelini Ortaya Çıkarmak İstiyor

İlgi odağı haline gelen NFT’ler için biletleme hizmeti sunan Ticketmaster, yeni gelir akışları keşfetmeye yönelik arayış içerisinde. Daralan NFT pazarında potansiyel bir alanı ortaya çıkarmak isteyen Ticketmaster’in gayesinde yeni eserler ve özellikler geliştirmek yer alıyor.

Ticketmaster’in LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanında, şirketin spor ve müzik dahil tüm içerik kategorilerindeki Nun-fongible Token tabanlı kurumsal eserleri kullanıma sunabilecek bir kişi aradığını belirtti. İş ilanındaki durumun açılma sebebi ise NFT işinin gelecekteki gereksinimlerini karşılayan yeni eserler ve özellikler ortaya çıkarmak.

Deloitte tarafından Mayıs 2022’de yapılan bir araştırmada, kripto ekosisteminin spor sanayisiyle yeni pazarlara açılma potansiyeli de şu biçimde vurgulandı:

“Sezonluk biletlerin, şahsa özel alanların ve biletlerin satış sürecinin tekrar düzenlendiğini görebiliriz.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ticketmaster-nft-faaliyetlerini-genisletiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu