Kripto Para

Three Arrows Capital Kurtarma Planlarını Kıymetlendiriyor

Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir habere nazaran, sıkıntı durumdaki kripto para hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) bir kurtarma planı sağlamak için çalışıyor.

Kripto para firması, Mayıs ayı başlarında yaşanan Terra’nın çöküşünden çok etkilendi. Hedge fonunun mali kahırları hakkında nihayet konuşan kurucu ortak Kyle Davis’e nazaran, 3AC’nin Luna tokenindeki 200 milyon dolarlık konumu, idare tokeni ve kardeş stablecoin’i TerraUSD fiyatlarının neredeyse sıfıra düşmesinden sonra buharlaştı.

3AC, Tether bulaşmasından kaynaklanan birinci darbeyi savuştururken, düşen kripto para ünitesi fiyatları nedeniyle daha sonra tekrar sarsıldı. Bu haftanın başlarında, Bitcoin fiyatı Aralık 2020’den bu yana en düşük düzeyi olan 20.000 dolara kadar düştü.

Davis, hedge fonunun şu anda kimi likit olmayan varlıklarını değerleme sürecinde olduğunu söylüyor. Davies ayrıyeten hala kripto paralara inandıklarını belirtti.

Davies, 2012 yılında sınıf arkadaşı Zhu Su ile birlikte 3AC’ı kurdu. İkisi sonunda dünyanın en büyük kripto para sahiplerinden biri haline geldi ve 3AC milyarlarca doları yönetti. Zhu, şu anda makus şöhretli “süper döngü” tezi nedeniyle öne çıktı. Geçen Şubat ayında, bir podcast sırasında Bitcoin fiyatının 2,5 milyon dolara kadar çıkabileceğini varsayım etmişti. Mayıs sonunda Zhu sonunda tezin “ne yazık ki” yanlış olduğunu kabul etti. 3AC söylentilerinin akabinde Zhu “ilgili taraflarla” görüşmekte olduklarını lisana getirmişti. Hedge fonu, şimdiye kadar problemleri hakkında sessiz kalmış ve yorum taleplerini reddetmişti.

Perşembe günü, Financial Times, 3AC’nin borç verenlerden gelen marj davetlerini karşılayamadığını bildirdi. Tanınan kripto para kredisi veren BlockFi, hedge fonun birtakım durumlarını tasfiye ettiğini doğruladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/three-arrows-capital-kurtarma-planlarini-degerlendiriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu