Oyun

The Witcher 4 için beklenen haber geldi!

Yakın vakitte bir teaser ile duyurusu yapılan The Witcher 4 için beklenen haber nihayet oyunculara ulaştı. Serinin son çıkan oyunu The Witcher 3, dev bir hayran kitlesini peşinde toplamış ve dördüncü oyunun da yolunu gözletmişti. Nihayet Polonyalı şirketten dördüncü Witcher oyunu ile ilgili bir açıklama geldi.

Bu hafta hakkında yeni bir bilgi gelen tek oyun The Witcher değil. Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 de duyurulmuş ve bekleyenleri heyecanlandırmıştı:

The Witcher 4, ön geliştirme kademesine geçti

Oyun şu ana kadar hayli karmaşık bir taslak halindeydi. Artık ise CD Projekt’in finans yöneticisi Piotr Nielubowicz’in açıkladığına nazaran ön geliştirme etabına geçildi. Bu basamak, büyük çaplı oyunların en kıymetli süreci olabilir. Fikirlerin taslağa çevrildiği bu basamakta oyunun temelleri inşa edilecek. Bundan sonra ise çok daha sancılı bir süreç olan geliştirilme etabına geçilmesini bekliyoruz.

YouTube video

Cyberpunk 2077’nin geç çıkması ve oyunun durumuyla ilgili daima palavra söylenmesi, bu açıklamaya aralı yaklaşmak için bir neden sayılabilir. Tekrar de bu basamakta şirketin açıklamalarını dinlemekten öteki yapabileceğimiz bir şey yok. Şimdi oyunun geliştirilmesine başlanmadığı için ortada neredeyse hiçbir sızıntı mevcut değil.

Bu noktada hayranların teorileri, bizi oyuna en çok bağlayan kaynak oluyor. Artık kabul göreceğini düşündüğümüz genel teoriye nazaran dördüncü oyunda Geralt’ın kıssasını oynamayacağız. Esasen serinini başından beri ana karakter Geralt’tı, bundan sonra farklı bir macera görmeyi bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/the-witcher-4-icin-beklenen-haber-geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu