Kripto Para

Tether’in USDT Basmayı Sürdürüyor, Pekala Bu, Kripto Bölümü İçin Ne Manaya Geliyor?

WhaleAlert’in datalarına nazaran stablecoin ihraççısı Tether, 1 milyar USDT bastı.

Tether, USDT basmayı sürdürüyor. Stablecoin ihraççısı bugün 1 milyar USDT daha bastı. Şirket 29 Temmuz’dan beri stablecoin arzını artırmak için ataklarını sürdürüyor.

Birçok kripto para analisti ve yatırımcısı, stablecoin arzında yaşanan artışın, kripto piyasaları için bir yükseliş sinyali olduğuna inanıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da emsal bir niyete sahip. CZ’ye nazaran stablecoin arzında yaşanan artış, kripto para piyasası için yükseliş manasına geliyor.

Ünlü analist Will Clemente’ın ise olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Clemente’e nazaran piyasada ne kadar az stablecoin varsa bu durum o kadar güzeldir. Zira çok arz olmasına rağmen alıcı sayısı yetersiz kaldığı takdirde kripto para piyasasının düşüş yaşamasına neden olabilir. Clementine’ın kelamını ettiği modele nazaran, sirkülasyondaki stablecoin ölçüsü azaldığı takdirde, kripto paraların büyümesi mümkündür.

Kripto Bölümü Ne Durumda?

Geçtiğimiz gün tüm dünya gözünü Nancy Pelosi’nin Tayvan uçuşuna çevirdi. Çıkabilecek bir çatışma ihtimaline rağmen piyasalarda yaşanan belirsizlik, dalda küçük bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Pelosi’nin rastgele bir problem yaşamadan iniş gerçekleştirmesi kripto piyasasını olumlu istikamette etkiledi. Bölüm, âlâ haberin akabinde S&P 500 Endeksi ile birlikte yükselişe geçti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap datalarına nazaran 23,404.61 dolar üzerinden süreç görüyor

Kaynak: https://www.coinkolik.com/tetherin-usdt-basmayi-surduruyor-peki-bu-kripto-sektoru-icin-ne-anlama-geliyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu