Kripto Para

Tether’e Ağır Suçlamalarda Bulunuldu

Kripto para kesiminde son periyotta gündemde stablecoin‘ler ile ilgili dertler yaşanmaya devam ediyor.

Son gelişmelerden biri olarak stablecoin üreticisi Tether‘e yönelik tezler ortaya çıktı. Tezlere nazaran Tether, geçersiz dokümanlar ile evvelden açılan banka hesapları kullandı.

İddialara Nazaran Tether Düzmece Dokümanlarla Eski Banka Hesaplarını Kullandı

Tether, en yaygın biçimde alım satımı yapılan kripto para ünitesi olan 71 milyar dolarlık stabilcoin Tether’i yönetiyor.

2018’in sonlarında, en yaygın formda süreç gören kripto para ünitesinin gerisindeki şirketler, global bankacılık sistemine erişimlerini sürdürmek için şirketlerin isimlerini biraz değiştirdiği evraklar düzenledi. Evraklara nazaran, destekçilerinden kimileri karanlık aracılara, uydurma evraklara ve paravan şirketlere yöneldi.

tethere agir suclamalarda bulunuldu 0 s81M5T8L

Tether Holdings Ltd.’nin sahiplerinden biri olan Stephen Moore, Çin’deki büyük bir Tether alım satımı yapan bu aracılardan birinin “sahte satış faturaları ve her para yatırma ve çekme için mukaveleler sağlayarak bankacılık sistemini atlatmaya” çalıştığını söyledi.

Bu savların akabinde Tether cephesinden açıklama geldi. Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, WSJ haberinin daha fazla detay vermeden “bir ton yanlış bilgi ve yanlışlık” içerdiğini söz etti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/tethere-agir-suclamalarda-bulunuldu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu