Kripto Para

Tether Yetkilisi ETH 2.0’ı Desteklemeyi Planladıklarını Açıkladı

Ethereum’un konsensüs yapısını değiştirme çalışmaları sürerken, Ethereum tabanlı projelerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bir taraftan L2 projeleri gelişimini sürdürürken, öbür taraftan Ethereum geliştirici takımından gelen haberler titizlikle takip ediliyor. O denli ki yakın vakitte bir açıklama yapan Bitfinex ve Tether‘in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Twitter üzerinden ETH 2.0‘ı desteklemeyi planladıklarını açıkladı.

Tether, ETH 2.0’ı Destekleyecek

Ethereum’u bir pay ispatı (PoS) konsensüs sistemine dönüştürecek olan Birleşmenin, ağın elektrik tüketimini yüzde 99’un üzerinde azaltması bekleniyor. Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino ise Pazar günü attığı bir tweet’de, Tether’in Merge’ü bir kere daha ertelenebileceğine dair yaygın spekülasyonlar konuşulurken ETH 2.0’ı desteklemeyi planladıklarını söyledi. 

Ethereum 2.0 Nedir ve Neler Sunuyor?

ETH 2.0, Ethereum ağında yapılması uzun müddettir planlanan bir yükseltmedir ve ona tüm insanlığa hizmet etmesi için muhtaçlık duyduğu ölçeklenebilirliği ve güvenliği sağlar. ETH 2, güç tüketimini azaltmayı, ağın daha fazla süreci işlemesine müsaade vermeyi ve güvenliği artırmayı planlıyor. Teknik olarak konuşursak, Ethereum bir Proof of Stake (PoS) blok zinciri olacak ve kesim zincirleri (shard chains) tanıtacak. Bu, Ethereum’un çalışma biçiminde çok büyük bir değişiklik ve eşit derecede büyük yararlar sağlayabilir.

Ethereum 2.0 hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/tether-yetkilisi-eth-2-0i-desteklemeyi-planladiklarini-acikladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu