Kripto Para

Terra’nın UST’si Dogecoin’i Aşmaya Çok Yakın

Terra’nın UST stablecoin’i, artan talep nedeniyle piyasa kıymeti ile Dogecoin’i geçme yolunda ilerliyor.

Terra’nın UST’si, Binance USD’yi (BUSD) geçerek piyasa pahası açısından üçüncü en büyük stablecoin haline geldi. UST ayrıyeten 17.5 milyar dolarlık piyasa bedeliyle, en büyük göğüs kripto parası Dogecoin’i geçmeye yakın.

Ethereum ve başka misal blockchain platformlarıyla rekabet eden akıllı bir mukavele platformu olan Terra, kar emeli gütmeyen Luna Foundation Guard (LFG) nedeniyle geçtiğimiz ay çok konuşuldu. LFG, UST kripto para ünitesinin istikrarını korumak için devasa bir Bitcoin rezervi inşa etti.

Tether (USDT) ve USD Coin (USDC), piyasa bedeli açısından en büyük iki stablecoin olmaya devam ediyor. Bunlar sırasıyla 85,7 milyar dolar ve 50 milyar dolar bedelinde. Bu stablecoin’ler merkezi varlıklara güveniyor. UST algoritmik bir stablecoin’dir; bu, fiyatının akıllı bir kontratla desteklenen bir algoritma yardımıyla dengelendiği manasına gelir.

Evvelki gün bildirdiğimiz üzere, LFG geçen hafta 105 milyon dolar pahasında Bitcoin daha satın aldı. İşin sonunda, Terra Bitcoin’de 10 milyar dolar tutmayı planlıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/terranin-ustsi-dogecoini-asmaya-cok-yakin/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu