Kripto Para

Terra Çöküşünde Bir Kaybeden Daha: Hashed

Kripto odaklı yatırım şirketi Hashed, Terra (LUNA) çöküşünde milyar dolardan fazla kayba uğradığını birinci defa doğruladı.

Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim, Bloomberg’e verdiği röportajda şirketin 30 milyon LUNA satın aldığını aktardı. CEO’ya nazaran çöküşle birlikte bu yatırım şirkete 3.6 milyar dolardan fazla ziyan ettirdi. Tüm bunlara karşın Hashed yeni bir yatırım fonu ile kriptoya olan inancını sürdürüyor.

Terra Çöktü, Hashed 3 Milyar Dolar Ziyan Etti

Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim, Bloomberg’le röportajında projenin birinci vakitlerinde 30 milyon LUNA aldıklarını aktardı. Bunun Nisan başındaki ATH’sinde 3.6 milyar dolar pahasında olduğunu söyleyen Hashed CEO’su, birinci kez zararın büyüklüğünü halka açık bir ortamda lisana getirmiş oldu.

7 Mayıs’ta Terra ekosistemi, blockchainin stablecoini olan UST’nin dolar karşısında bedel kaybetmesi ile büyük çöküşüne başlamıştı. 119 dolardan bol sıfırlı fiyatlara düşen LUNA, yatırımcısına büyük kayıplar yaşattı. O denli ki yatırımcıların kaybının 40 milyar dolar olduğu kestirim ediliyor.

Diğer taraftan Hashed, LUNA krizinde hayli büyük bir kayıp yaşamış olsa da kripto paralara olan inancını kaybetmedi. Hatta Kim, şirketin önümüzdeki yılın birinci yarısında üçüncü bir yatırım fonu toplamayı amaçladığını aktardı. Hashed’in ne kadar yatırım toplamayı hedeflediği belgisiz, lakin şirket geçtiğimiz yatırım toplama periyotlarında toplamda 320 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Kim’in dediğine nazaran şirket üçüncü bir yatırım toplama devrinde yatırımların odağı blockchain tabanlı oyun start-upları olacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/terra-cokusunde-bir-kaybeden-daha-hashed/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu