Kripto Para

TeraWulf, Sermaye Artışı Gerçekleştirdi

Bitcoin madencilik firması TeraWulf, öz sermaye artışı gerçekleştirerek 32 milyon dolar topladı.

Kripto para piyasası ekosistemin her oyuncusu bu geçtiğimiz periyottan zorlanarak geçti. Kripto kışında şirketlerin bir kısmı işten çıkarmalara ve küçülmeye giderken bir kısmı da borç bularak şirketlerinin devamını sağladılar.

TeraWulf, Öz Sermaye Artışına Gitti

Bitcoin ve kripto para madencilik firması TeraWulf, şirketin sürekliliğini sağlamak ismine sermaye artışına gitti. Kripto kışından en çok etkilenen bölümlerden biri de kripto para madencilik firmaları oldu.

Kripto para madencilik firmaları bu periyotta artan güç fiyatları ve Bitcoin’in düşük seyreden fiyatından epey yara aldılar. TeraWulf yaptığı açıklamada halka açık bir sermaye artışından 32 milyon dolar topladığını belirtti.

Konu hakkında açıklama yapan şirket, öz kaynak artışına tabi olan borcunu tekrar yapılandırmak için hali hazırdaki borç verenlerle prensipte bağlayıcı bir muahede yoluna gittiğini belirtti. TeraWulf CEO’su Paul Prager sermaye artımı hakkında yaptığı açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Bu başarılara ulaşırken, TeraWulf’un karlı büyüme ve getiriler sağlayacak biçimde konumlandırıldığına her zamankinden daha çok inanıyoruz. Borçlarda indirim almak ismine gereken ek fonları toplama yeteneğimize güvenmeye devam ederken hissedar kıymeti oluşturma konusunda kararlılığımız devam ediyor.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/terawulf-sermaye-artisi-gerceklestirdi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu