Telegram’ın Yeni Sürümü Harika Özelliklerle Birlikte Geldi

2 dk


En çok sarfedilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, bugün itibarıyla kullananlara yayılan yeni güncellemesinde harika özellikler kazandı. iOS, Android ve PC platformları yayınlanan Telegram 6.0 sürümü ile ilgili her şeyi haberimizde bulabilirsiniz.


Dünya genelinde 200 milyondan çok aylık aktif kullanıcıya sahip olan Rusya odaklı anlık mesajlaşma programı Telegram, yeni sürümü ile karşımıza çıktı. Piyasa lideri WhatsApp’a en dayanıklı alternatiflerden biri olarak gösterilen platform, kazandığı özellikler ile rekabet gücünü daha da artıracakmış gibi görünüyor.

iOS, Android ve PC amacıyla yayınlanan Telegram 6.0 sürümü, gruplarda ve kişilerdeki konuşmaları ‘klasörler’ adı verdiği yeni bir bölgede saklamanıza imkân sağlıyor. Yeni sürüm ilaveten 1.000’den çok abonesi olan kanal yöneticilerinin, aniden çok istatistiki veriyi aynı anda görüntülemesine izin veren ‘grup istatistikleri’ özelliği ile beraber geliyor.

Aralık 2019’dan bu yana etkisini devam ettiren COVID-19 salgınına yoğunlaşan yeni bir animasyonlu çıkartma paketi yayınlayan güncelleme, bunun yanı sıra ana sayfa listesinin üst kısmına dilediğiniz kadar sohbet sabitleyebilmenizi sağlıyor. Yeni Telegram, detaylı sohbetleri tek bir sekmede toplamanıza da izin veriyor. Böylece ilgilendiğiniz bir husus ile ilgili aniden çok görüşe ve bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Örneğin, spor, sinema ya da teknoloji ile ilgili kanalları tek bir sekme altına toplayabileceksiniz. Bu anlamda Twitter’daki ‘Liste’ özelliğine bir hayli benzeyen yenilik, Telegram 6.0 sürümünde kullanıcıların en çok hoşuna gidecek özelliklerin başında geliyor. Ek olarak, sesli ve görünümlü mesajların kaydedilmesi esnasında birtakım yeni animasyonlar da göreceksiniz. Ancak bunun sadece Android sürümü amacıyla geçerli olduğunu söylemiş olalım.Telegram’ın en son sürümünü hem Google Play Store’dan hem de App Store‘dan indirebilirsiniz.

Abone Olun

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
8 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir