Sosyal Medya

Telegram’dan WhatsApp’ı kıskandıracak birçok yeni özellik geldi

Telegram, yeni yılla birlikte birçok yeni özelliği kullanıcılarına sunduğunu blog hesabından yazarak paylaştı. Anlık iletileşme servisi Telegram’ın paylaştığı yeni özellikler; büyük oranda saklılık, profil fotoğrafı ve depolamayla ilgili oldu. Pekala, bu özellikler ne işe yarıyor? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Telegram’ın sunduğu yeni kapalılık özellikleri

Telegram’ın getirdiği yeni özelliklerin birçoğu kapalılık alanında oldu. Zira toplumsal medyada yer alan ve haberleşme uygulaması kullanıcılarının birçoğu en çok zımnilik konusunda dikkat ediyor. Anlık haberleşme uygulamasının getirdiği yeni Saklı Medya özelliği sayesinde gönderilen fotoğraf ve görüntüler alıcı taraf indirene kadar simli bir katmanla örtünecek.

telegramdan whatsappi kiskandiracak bircok yeni ozellik geldi 0 yKlpNcuw

Bu özellik, kapalı ve herkesin görmemesi gereken bir bildiri yollandığı vakit kullanışlı olacak. Yeni Saklı Medya özelliğini kullanmak için fotoğraf gönderirken sağ üst köşede yer alan üç nokta ve daha sonra da Spoiler ile Gizle seçeneğine tıklamak kâfi olacak.

Telegram, sırf belli şahısların muhakkak profil fotoğrafını görmesi için de yeni bir özellik sundu. Bu özellik sayesinde Telegram kullanıcıları, bir genel herkesin görebileceği bir de yalnızca makul bireylerin görebileceği iki tane profil fotoğrafı ayarlayabilecek.

telegramdan whatsappi kiskandiracak bircok yeni ozellik geldi 1 ch2t27sB

Anlık iletileşme servisi Telegram, kümeler için de bir saklılık özelliği ekledi. 100’den fazla üyesi olan küme yöneticileri, Üyeleri Gizle özelliğini aktifleştirerek kimlerin kümede olduğunu gizleyecek. Bu sayede üyelerin bildiri göndermesi dışında kimse kümede kimin olduğunu bilmeyecek.

Telegram’ın sunduğu öteki yeni özellikler

Telegram zımnilik dışında araçlar, medya ve depolama alanında da birçok yeni özellik sundu. Platformun Sıfır Depolama Kullanımı özelliği sayesinde kullanıcılar; medya ve depolama dokümanları, telefonun deposundan kaldırılarak sonra tekrardan indirilebilecek. Ek olarak yeni depolama grafiği sayesinde nelerin ne kadar yer kapladığı da görülecek.

telegramdan whatsappi kiskandiracak bircok yeni ozellik geldi 2 ztHnrGD9

Telegram üzerinden ileti dışında fotoğraf ve görüntü göndermek de faal formda kullanıldığı için platform bu alanda da birçok yeni Çizim ve Metin Araçları ekledi. Yeni özellikler sayesinde Telegram kullanıcıları; imgelerdeki metin üzerine hareketli tabirler ekleyebilecek ve metin eklerken boyut, yazı tipi ve art plan değiştirebilecekler.

Anlık iletileşme platformu, sohbetleri daha eğlenceli hale getirmek için Etkileşimli Emojiler de sundu. Bir kullanıcı belli emojileri yolladıktan sonra ekranda ona misal olanların hareketli bir biçimde belirecek.

telegramdan whatsappi kiskandiracak bircok yeni ozellik geldi 3 5ZzGlbzR

Telegram, bireyler için profil fotoğrafı seçme ve profil fotoğrafı önerme özelliğini de getirdi. Bu sayede kullanıcılar şahıslar için yalnızca kendilerinin görebileceği bir profil fotoğrafı belirleyecek. Ek olarak profil fotoğrafını değiştirmesi için teklifte de bulunacak. Yeni iki özelliği kullanmak için kişinin profiline girmek ve Fotoğraf Ayarla ya da Fotoğraf Öner butonlarına tıklamak kâfi olacak.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Telegram’ın yeni kapalılık ve başka özelliklerini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/telegram-yeni-gizlilik-ve-diger-ozellikler-sundu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu