Sosyal Medya

Telegram yeni emojileri ile iPhone’lara gönderme yapıyor!

Son devirde popülerliğini artıran haberleşme uygulaması Telegram kendisini yenilemeye devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle uygulamayı şimdiki tutmak isteyen geliştiriciler, son güncellemede ise Apple ile karşı karşıya gelmişti. Gelen haberlere nazaran Telegram’ın Telemoji paketi Apple’dan onay alarak kullanılmaya sunulmaya başlanacak.

Hareketli emojiler için Apple’dan müsaade çıktı

Telemoji, Telegram platformuna özel animasyonlu emojiler olarak karşımıza çıkıyor. Kelam konusu Telemoji paketinin iOS‘a mahsus hareketli emojilerden büyük ölçüde ilham aldığı söylenebilir. Lakin bu hareketli emojiler Telegram imzası taşıyor.

Telegram’ın hareketli emoji paketi, iki haftadan uzun bir mühlet boyunca Apple’ın inceleme sürecinde kaldı. Uzun mühlet boyunca Apple grubu tarafından incelenen yeni özellik sonunda ise onay almış görünüyor. Apple, kendi dizaynlarına dayalı hareketli emojilerin kaldırılmasını koşulu ile yeni tabir paketini onayladığını açıkladı.

telegram yeni emojileri ile iphonelara gonderme yapiyor 0

Telegram CEO’su Pavel Durov ise husus hakkında şu sözlere yer verdi:

Bu, Apple ismine şaşırtan bir hareket. Zira Telemoji, statik düşük çözünürlüklü emojilere yepisyeni bir boyut getirecek ve ekosistemlerini kıymetli ölçüde zenginleştirecek

Apple, yeni emoji paketindeki iOS esitileri kaldırıldıktan sonra Telegram App Store sayfasında yayında olan güncellemeyi onayladı. Durov, yeni paketin uzun vadede Telegram için çok faydalı olacağı argümanında. CEO, kullanıcıların yeni hareketli tabirler ile kendi tarzlarını keşfedeceklerini belirtiyor.

Peki siz Telegram’daki yeni hareketli emojileri denediniz mi? Nitekim iOS’taki animasyonlu emojilere benziyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/telegram-yeni-emojileri-ile-iphonelara-gonderme-yapiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu