Sosyal Medya

Telegram güncellendi: Yeni özellikler, WhatsApp’a meydan okuyacak!

Telegram, aylık 500 milyon faal kullanıcısıyla ikinci en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması. Platform, dün blog yaptığı paylaşımla birçok yeni özellik getirdiğini duyurdu. Uygulama bildirim seslerinden, sessize alma müddetlerine kadar birçok yeniliği tanıttı. Pekala, Telegram güncellemesinde yer alan yeniliklerin ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Telegram güncellemesiyle gelen yenilikler

Telegram güncellemesiyle kullanıcılar, artık rastgele bir istediği sesi bildirim sesi olarak ayarlayacak. Bildirim sesleri, şu anda 5 saniyeden kısa ve 300 KB’a kadar destekleniyor. İstenen müziği ya da kaydı bildirim sesi yapmak için şu adımları izlemek kâfi:

  • Ayarlar
  • Bildirimler ve Sesler
telegram guncellendi yeni ozellikler whatsappa meydan okuyacak 0 iqXvv2F6

Yeni güncellemeyle birlikte Telegram’da şahısları sessize alma müddetleri de değişiyor. Güncellemeden evvel kullanıcıları, şahısları sadece 8 saat ya da 2 gün üzere ortalarla sessize alıyordu. Artık Telegram kullanıcıları, şahısları 30 saniyelik mühletten 3 aylık mühlete kadar sessize alacak. Telegram’da rastgele bir kullanıcının bildirimlerini sessize almak için şu adımları izlemek gerekiyor:

  • Bildirimler
  • Sesi Kapat
telegram guncellendi yeni ozellikler whatsappa meydan okuyacak 1 GhvmLNEL

Telegram, sohbetteki bildiriler için otomatik silme özelliği getiriyor. Bilinmeyen iletiler için ya da ileti kirliliğini azaltmak ismine belirlenen müddetlerde bildiriler otomatik olarak silinecek. Otomatik silme özelliğini istenen kişinin profilindeki üç nokta kısmından faal edebilirsiniz.

telegram guncellendi yeni ozellikler whatsappa meydan okuyacak 2 cvSg2Kt5

iOS için uygunlaştırılmış ileti çevirisi

iOS aygıtlar için olan uygulama içi lisan çevirisi, güncellendi. Çeviri özelliğine, yeni lisanlar eklendi ve daha kaliteli hale geldi. Bildirisi çevirmek için birinci evvel Ayarlar kısmından Çevir butonu eklemek gerekiyor.

Yeni animasyonlar ve hareketli tabirler

Telegram ayarları için rastgele bir değişiklik yapılacağı vakit ördek animasyonları, kullanıcılara yardımcı olacak. Sohbetleri eğlenceli hale getirmek için de hareketli sözler sohbetlere eklendi.

telegram guncellendi yeni ozellikler whatsappa meydan okuyacak 3
telegram guncellendi yeni ozellikler whatsappa meydan okuyacak 4 pn6vsSGi

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Telegram uygulamasının bildirim ve sohbetler için yaptığı yenilikler nasıl? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/telegram-bildirim-ve-sohbet-ayarlari-guncellendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu