iOS’da Telegram Beta’ya Video Görüşmeleri Eklendi

3 dk


Telegram messenger piyasadaki en gelişmiş ve fonksiyonel çözümlerden biridir. Tek dezavantajı video görüşmesi yapma yeteneğinin olmamasıydı, ancak geçen baharda geliştiriciler yakında tanıtılacağını ima etti. Ve şimdi, son olarak, bugün ağ üzerinde yayılan haberler, 6.3 numaralı sürümde iOS için Telegram beta’da kullanılabilir hale geldi.

Telegram Video Görüşmeleri

Etkinleştirmek için, ayarlara gitmeniz ve en alttaki “Deneysel Özellik” anahtarını açmanız gerekir; bundan sonra profil menüsünde “Video Araması” düğmesi görünür. Bu fonksiyonun muhatap için de aktif olması gerektiğini unutmayın. Büyük olasılıkla, bir sonraki güncellemede iOS ve Android mobil platformlarında özelliğin tam sürümü yayınlanacak.

Videocalls on Telegram for iOS as an experimental feature ? from r/Telegram

Telegram, Play Store’da 500 milyon indirmeyi aşıyor

Geçen ay Telegram’ın COVID-19 salgınının ortasında Google Play Store’dan 500 milyon indirmeyi aştığını belirtmek gerekir. Uygulama diğer mesajlaşma uygulamaları gibi cihazlara önceden yüklenmediğinden, bu Telegram için inanılmaz bir adımdır.

Ancak, uygulama hala rakiplerini yakalamak için gitmek için uzun bir yol var. Facebook’a ait WhatsApp, son zamanlarda beş milyar indirmeye ve Google Mesajları bir milyar indirmeye ulaştı.

Telegram, uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu için diğer uygulamalarla başarılı bir şekilde rekabet edebildi. Artan gizlilik endişeleri nedeniyle artan sayıda kullanıcı bunun farkında oluyor.

Uygulama ayrıca bulut depolama, klasörler ve platformlar arası destek gibi harika özelliklere sahiptir. Telegram, masaüstü uygulaması sayesinde bazı kullanıcıların sadakatini de kazandı. Kullanıcıların telefonlarının çalışması için bağlanması gerekmez.

Telegram daha önce Zoom ve Houseparty ile rekabet etmek için güvenli bir video görüşmesi özelliği kurmaya çalıştığını söyledi. Ancak şu anda özelliğin ne zaman başlayacağına ilişkin hiçbir ayrıntı yok. Daha önce, Telegram ekibi yeni bir rekor açıkladı – dünya çapında 400 milyon kişi uygulamayı kullanıyor.

İlgili grup video görüşmesi hizmeti; Şirket, mevcut kilitlemenin insanları evde karantinaya aldığını ve ev durumundan bir iş talep ettiğini yineledi. Bu nedenle, insanlar güvenli ancak daha hızlı bir iletişim özelliğine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, diğer uygulamalarda mevcut görüntülü aramanın daha fazla vanilya sürümü olduğunu ekledi. Böylece şirket bu endişeyi ortadan kaldırmak istediğinden emin oldu. Görüntülü Arama özelliği için Güvenli ve aynı zamanda sezgisel bir platforma odaklanıyorlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir