Gündem

Telefonları Parçalanmış Halde Bulundu: Kayıp İki Genç Üzeri Kapatılmış Kuyuda Aranıyor

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, ailelerinin kayıp ihbarında bulunduğu İsmail Yalçın (19) ve Hasan Akköse (17), Serinhisar ilçesindeki üzeri toprak ve kaya modülleriyle kapatılmış su kuyusunda aranıyor. Olayla ilgili en son birlikte görüldükleri Mustafa A.’nın (37) da ortalarında olduğu 9 kuşkulu gözaltına alındı.

Araçları terk edilmiş halde bulundu

telefonlari parcalanmis halde bulundu kayip iki genc uzeri kapatilmis kuyuda araniyor 0

Acıpayam ilçesinde yaşayan İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin 9 Haziran’da meskenlerine dönmemeleri üzerine aileleri kayıp ihbarında bulundu. Cinayet Ofisi takımları, Yalçın ve Akköse’nin en çok gittiği Serinhisar ilçesinin Aydoğdu Yaylası’nda arama çalışması yaptı. Takımlar, 2 gence ilişkin cep telefonlarını ormanda parçalanmış, konuttan ayrılırken bindikleri arabası de terk edilmiş halde buldu.

Yalçın ile Akköse’nin bulunması için bölgeye Denizli Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) grupları sevk edildi. Aramalarda cep telefonlarının bulunduğu bölge yakınında kan izlerine de rastlanıldı. Bu alanda inceleme yapan takımlar, şüphe üzerine ikilinin en son birlikte görüldüğü belirlenen Mustafa A.’yı gözaltına aldı.

Tartışıp gençlere ateş açmış

telefonlari parcalanmis halde bulundu kayip iki genc uzeri kapatilmis kuyuda araniyor 1 9Jj92yjD

Mustafa A.’nın emniyetteki birinci sözünde, 2 gençle tartıştığını, tüfekle ateş açtığını, daha sonra da Yalçın ve Akköse’nin kaçtığını söylediği öğrenildi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği takımları, Mustafa A.’yla birlikte olaya karıştığı ileri sürülen 8 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Şüphelilerden birinin, Yalçın ve Akköse’nin Serinhisar içesi Develikuyusu mevkinde olabileceğini söylemesiyle gruplar çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. Dün gece bölgede ovadaki bir su kuyusunun üzerinin kısa bir müddet evvel toprak ve kaya kesimleriyle doldurulduğu belirlendi. Şüpheyle 25 metre derinliğindeki su kuyusunun boşaltılmasına karar verilip, itfaiyeden yardım istendi. Ancak havanın yağmurlu olması nedeniyle sabah olması beklendi. Günün birinci ışıklarıyla itfaiye takımları kuyunun boşaltılması için çalışmalara başladı.

Durumu haber alan Yalçın ve Akköse’nin yakınları da kuyunun bulunduğu bölgeye gelerek gözyaşlarıyla çalışmaları takip etti.

telefonlari parcalanmis halde bulundu kayip iki genc uzeri kapatilmis kuyuda araniyor 2

Kaynak: https://onedio.com/haber/telefonlari-parcalanmis-halde-bulundu-kayip-iki-genc-uzeri-kapatilmis-kuyuda-araniyor-1075770

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu