iOS

Taksi zamanı sona eriyor: Getir, araç kiralama hizmetini başlattı!

Geçtiğimiz periyotta yurt dışına açılarak Avrupa’da da ismini duyuran Getir, bugün araç kiralama hizmetini başlattığını duyurdu. Şu an ise getir, getirçarşı, getirbüyük, getiryemek, getirsu, getiriş, getirbitaksi ve getiraraç formunda 8 farklı hizmet sağlıyor. İşte detaylar…

Getir, araç kiralama hizmeti için MOOV ile anlaştı!

Getir, araç kiralama hizmeti için halihazırda yüzde 75’ine sahip olduğu MOOV ile el sıkıştı. Bununla birlikte uygulama içerisinde girdiğimizde artık alt sırada getiraraç halinde yeni bir seçenek olduğunu görüyoruz. Bu sayede artık dileyen herkes -uygun ehliyeti olması şartı ile- araç kiralayabilecek.

taksi zamani sona eriyor getir arac kiralama hizmetini baslatti 0 ns7yJQZk

Uygulamanın ilgili kısmına girdiğimizde birinci olarak bir MOOV onay kontratı bulunuyor. Daha sonra ise bizden ehliyetimizin fotoğrafı, bilgilerimiz ve görüntülü doğrulama isteniyor. Bu sayede bilgilerimizi ele geçiren şahıslar bizim yerimize araç kiralayamayacak.

Daha sonra ise aşağıdaki ekran manzaralarında de görebileceğiniz üzere harita açılıyor. Buradan bulunduğumuz bölge içerisindeki tüm getiraraç hizmetine dahil arabaları görebiliyoruz. Ayrıyeten plaka bilgileri, yakıt durumu ve de ücretlendirmelerine yer veriliyor.

taksi zamani sona eriyor getir arac kiralama hizmetini baslatti 1 IYjGc5FD

Örneğin an itibariyle denetim ettiğimizde Kia Stonic isimli SUV’u kiralamak için dakikasına 3.45 TL, Renault Clio’ya 2.55 TL ödeme yapmamız gerekiyor. Ayrıyeten çok sayıda farklı marka ve modele ilişkin araba bulunduğunu da belirtelim. Birebir halde fiyatlandırma da araçlara nazaran değişim gösteriyor.

Bunun yanı sıra getiraraç, Kia kimi arabaları fırsat aracı olarak etiketliyor. Bunların nispeten merkezden daha uzak modeller olduğu yahut depoları boşalmak üzere olan arabalar olduğunu kestirim ediyoruz. Çünkü yakınımızdaki Kia Stonic isimli aracı kiralamak istediğimizde, şayet Petrol Ofisi’ne uğrayarak depoyu doldurursak, bizlere 15 TL bir indirim yapılacağının bilgisi veriliyor.

Pek çok kişi ise bu araç kiralama hizmetinin taksi sorununa büyük bir alternatif olacağı kanısında. Çünkü kısa ve uzun aralıkta alınan yüksek taksimetre fiyatları yerine benzeri fiyatlara istediğiniz marka ve modele ilişkin aracı kiralayabilmeniz epey büyük bir avantaj olabilir.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/getir-arac-kiralama-hizmeti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu