Tablet gönderileri düşmeye devam ediyor, Apple pazar lideri

2 dk


2019 Q3 sırasında hafif bir yükselme, genel tablet satışları bir kez daha yeni bir rapora göre 2019 yılının son çeyreğinde düşüş var hemen sonra IDC , satış düşüş yaklaşık 0,6 yıllık bazda% 43,5 milyon adet olmak üzere toplam olarak yerdedir edildi üç aylık dönemde sevk edilir.

Apple , tablet segmentinde liderliğini şaşırtıcı bir şekilde korudu. İlginç bir şekilde, Cupertino merkezli şirket 2019’da büyük rakamlar gösterdi. Şirket, 2018’de sevk edilen 43.4M biriminden 2019’da satılan 49.9M birime geldi. Bu, %15.2 yıllık bir büyümeyi temsil ediyor. Samsung ikinci sırada yer alıyor, ancak marjı% 16’dan% 15.1’e düştü. Huawei ayrıca sayılarında hafif bir düşüş yaşadı ve bunun yasağın mı yoksa pazarın zayıflığından mı kaynaklandığını söyleyemeyiz. Amazon, 2018’e göre%9,9 büyüme ile dördüncü sırada yer alıyor. Lenovo, beşinci sırada yer alıyor ve bunu, tablet kullanan diğer tüm şirketler takip ediyor. 2019 boyunca dünya çapında sevkiyatlar 144,1 milyon adede ulaştığından tablet sevkiyatı %1,5 azaldı.

2019 4. Çeyrek sonuçlarına göre, son çeyrekte yalnızca Apple ve Lenovo pozitif rakamlar elde etti. ABD merkezli şirket, 2019’un son çeyreğinde satılan 15.9 milyon adet iPad sattı. Apple’ın tablet segmentindeki başarısının sırrı ne olabilir? Belki de gelişmiş donanımdan çok yazılımla ilgilidir. Apple, Android’e güvenmesi gereken diğer şirketlerin aksine, iyi bir tablet deneyimi sağlama konusunda ciddi bir şekilde eksik olan tablet segmentine yatırım yapmaya devam ediyor.

Apple’ın tablet segmentine sürekli yatırımı, başarısının arkasındaki sebep olabilir

Apple, geçtiğimiz ay iPadOS’u piyasaya sürdü. Bu şekilde şirket, akıllı telefonlarda gerçekten kullanışlı olmayan tabletler için özel özellikler geliştirmeye devam edebilir. Geçen yıl satışlardaki artışın arkasındaki nedenlerden biri olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
8 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir