Sıradaki içerik:

Realme X3 Ve X3 SuperZoom 25 Haziran’da Hindistan’da Satışta!

e
sv

T-Mobile Yüzlerce Sprint Çalışanını İşten Çıkarıyor!

avatar

Mert

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

T-Mobile, bu yıl Nisan ayında Sprint’i satın aldı. Ayrıca hemen Sprint’in 2.5GHz ağını kullanarak orta bant 5G’yi konuşlandırmaya başladı. T-Mobile, ABD genelinde orta bant 5G’yi dağıtmak için Sprint’in ağını kullanmayı planlıyor. Un-taşıyıcı Sprint’in ağını gerektirirken, çalışanlarına ihtiyacı yoktur. T-Mobile’ın Başkan Yardımcısı James Kirby, yüzlerce Sprint çalışanına hizmetlerine artık ihtiyaç olmadığını söyledi. Çalışanlardan gelen soruların hiçbirine cevap vermedi ve aramayı altı dakika içinde sona erdirdi.

Gereğince TechCrunch raporunda, T-Mobile’ın VP açıklandı sırasında konferans çağrısında üzerinde 400 çalışanı bulunduğunu küçük işletmelere hitap tamamen kaldırılacak. Sprint iç satış birimi (BISO), T-Mobile, diğer çeşitli Sprint bölümlerinde de işten çıkarmalar yaptığını açıklarken, BISO birimi en sert hit oldu. Hareket, T-Mobile’da yaklaşık 200 pozisyon açılacak ve Kirby, işten çıkarılan çalışanları başvurmaya teşvik etti.

T-Mobile tarafından çıkarılan tüm çalışanlar, 13 Ağustos’a kadar iki ay daha işlerini sürdürecekler. Kıdem tazminatı paketi, işte her yıl iki hafta ücret alacak. İşten çıkarmanın herhangi bir T-Mobile çalışanını veya birimini etkilediği görülmemektedir.

İronik bir şekilde, T-Mobile, şirketin CEO’su John Legere tarafından geçen yıl yazılan açık bir mektupta Sprint ile birleşmesinin faydalarından biri olarak artan işleri lanse etmişti. Un-taşıyıcı, devam eden bir salgın sırasında burada ve mümkün olan en kötü zamanda tam tersini yapıyor.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.