Sıradaki içerik:

Google, Yeni Chrome Kısıtlama Hareketiyle Pil Tasarruf Planı!

e
sv

Suudi Arabistan,Mobil Oyun Harcamalarında Türkiye’yi Geçti

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ürdün merkezli mobil oyun yayıncısı Tamatem’in yöneticisi, Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarıyla ilgili oldukça ilgi çekici bilgiler paylaştı. Yönetici, Suudi Arabistan’ın kullanıcı başına ortalama harcamada Türkiye’yi geride bıraktığını söyledi.

Tamatem COO’su Eyad Al Basheer, TechRadar Pro Middle East’e verdiği demeçte, şimdiye kadar harcamalarda %250’lik bir artış gördüklerini ve Suudi Arabistan’ın bu yıl tüketici harcamalarında Türkiye’yi geçtiğini söyledi.

“Orta Doğu ve Kuzey Afrika yüksek büyüme gösteren bir pazardır ve Suudi Arabistan kullanıcı başına [ARPU] Çin’den dünyanın en yüksek, ortalama yedi kat daha fazla gelirine sahiptir. Bölgede para kazanma çok güçlü ”dedi.

Yedi yaşındaki şirketin 15’ten fazla geliştiriciden 50’den fazla oyunu var ve oyun türleri yarış, sürüklenen, MMO-RPG, strateji, bulmaca ve kelime, hikaye tabanlı oyunlar ve trivia oyunlarını içeriyor.

 “Dünya çapında başarılı oyunlara sahip olan ve oyunlarını yerelleştirmelerine ve bölgede başlatmalarına yardımcı olan uluslararası oyun geliştiricileriyle ortak çalışıyoruz. Bugüne kadar portföyümüzde 100 metreden fazla indirme var ”dedi.

Arapça dünya çapında en çok konuşulan dördüncü dil olmasına rağmen, çevrimiçi olarak mevcut Arapça içeriğin hala %1’den az olduğunu söyledi.

Bu yüzden Arapça uygulamalara büyük bir talep olduğunu ve Tamatem’in uluslararası geliştiricilerin bölgeye girmesine ve büyümelerini hızlandırmasına yardımcı olduğunu söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.