Gündem

Suudi Arabistan Devlet Televizyonu: ‘Erdoğan’a Daveti Biz Yapmadık, Kendi İsteğiyle Gedi’

Suudi Arabistan devlet televizyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti hakkında değişik bir açıklama yaptı. Yayınlanan haberde, Ankara’nın açıkladığı üzere Suudi Arabistan idaresinin bir daveti olmadığı öne sürüldü.

suudi arabistan devlet televizyonu erdogana daveti biz yapmadik kendi istegiyle gedi 0 JCi722Dr

Sözcü’nün aktardığına nazaran, Cemal Kaşıkçı davasının kapanarak Suudi Arabistan’a devredilmesi sonrasında gerçekleşen ziyaret ile ilgili Suudi Arabistan devlet televizyonundan çarpıcı bir argüman geldi.

Akıllara Cidde’de Erdoğan’ın Prens Selman’a sarıldığı karelerle kazınan ziyaret ile ilgili iddiayı Suudi Arabistan’ın resmi televizyonu Al-İkhbariya öne sürdü.

Daha evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ankara, Suudi Arabistan’ın daveti üzerine ziyaretin gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

suudi arabistan devlet televizyonu erdogana daveti biz yapmadik kendi istegiyle gedi 1 NTiOy4F9

Ama Suudi Arabistan’ın resmi medya kuruluşu Al-İkhbariya, ziyaretin Erdoğan’ın isteği üzerine gerçekleştiğini aktardı.

Haberde, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret etmek isteğini gerçekleştirmek için Cidde’ye gitti” denildi.

‘Erdoğan tekrar tekrar Krallık’ı ziyaret etmek istediğini lisana getirdi’

suudi arabistan devlet televizyonu erdogana daveti biz yapmadik kendi istegiyle gedi 2 KNjKuyet

2017’den beri birinci defa gerçekleşen ziyaret ile ilgili olarak, “Erdoğan tekrar tekrar Krallık’ı ziyaret etmek istediğini lisana getirdikten sonra bu gayesine 5 yıl sonra ulaştı. Suudi başkanlarla diyaloğun değeri göz önünde bulundurulursa, Erdoğan’ın bu ziyarete Arap dünyasındaki ülkelerle bağları tekrar sağlamak için gereksinimi vardı” denildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/suudi-arabistan-devlet-televizyonu-erdogan-a-daveti-biz-yapmadik-kendi-istegiyle-gedi-1064974

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Emirel Müminin Hademül haremeyni ziyaret etmek isteği gelmiş Ne var Bunda sanki? Daha Önceleri belki ben hiç hatırlamıyorum amma Belkide Muhteşem Demirel Rai(Çoban) Süleymanda ziyarette etmiş olabilir. Aman Yarabbim. Hademül haremeyn miş. Hira dağının etrafındaki Pet şişeler kağıt ve çöpler Ne kadar Hademeyn (Hizmetkar) olduğunu gözler önüne serer. Hele Haremi Şerifi Kameralarla izleyen Gayri Müslim Ebabil kuşları?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu