Gündem

Sultan Çakar’ı Öldüren Çetenin Başkanı 73 Yaşındaki ‘Hanımağa’ Lakaplı Babaannesi Çıktı

Adana’da, Sultan Çakar’ı öldürttüğü öne sürülen, ‘Çakarlar’ çetesi olarak isimlendiren organize kabahat örgütünün başkanının ‘Hanımağa’ lakaplı babaannesi Sultan Çakar olduğu ortaya çıktı.

sultan cakari olduren cetenin baskani 73 yasindaki hanimaga lakapli babaannesi cikti 0 yKCz595h

Adana’da, Sultan Çakar’ı (21) öldürttüğü öne sürülen, ‘Çakarlar’ çetesi olarak isimlendiren organize hata örgütünün; genç kızın operasyonda tutuklanan, ‘Hanımağa’ lakaplı babaannesi Sultan Çakar (73) tarafından yönetildiği ortaya çıktı.

DHA’nın haberine nazaran; Çakar’ın talimatıyla örgüt üyelerinin, mahalleye giren yabancı gördükleri araçları kurşunladıkları, esnafı haraca bağladıkları ve ödeme yapmayanları da tehdit edip, dövdükleri öğrenildi.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Uğraş (KOM) Şube Müdürlüğü Organize Ofis Amirliği grupları, Seyhan ilçesinde Narlıca ve Denizli mahallelerinde ‘nitelikli yağma’, ‘uyuşturucu unsur ticareti’, ‘kasten yaralama’ ve ‘öldürme’ kabahatlerini işlediği belirlenen ve kendilerini ‘Çakarlar’ çetesi olarak isimlendiren organize hata örgütünü 1 yıllık teknik ve fiziki takiple deşifre etti. Örgüte yönelik 11 Nisan sabahı havadan polis helikopteri takviyeli karadan özel harekat polislerinin katıldığı operasyonda, haklarında gözaltı kararı olan 30 şüpheliden 27’si yakalandı. Meskenlerde yapılan aramalarda ruhsatsız 8 tabanca ile uzun namlulu tüfek ele geçirildi.

Mahalle esnafını haraca bağlamışlar

sultan cakari olduren cetenin baskani 73 yasindaki hanimaga lakapli babaannesi cikti 1 JiMJlRDP

Örgüt yöneticilerinin, 13 Haziran 2021’de uyuşturucu bağımlısı olduğu için krize girip, intihar ettiği kayıtlara geçen Sultan Çakar’ı, örgüt hakkında etrafıyla konuştuğu ve polise ihbarda bulunabileceği ihtimali üzerine bıçakla öldürdükleri belirtildi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden, ortalarında Sultan Çakar’ın da olduğu 19 kişi tutuklandı. Öldürülen Sultan’ın babasının da ortalarında olduğu 6 kişi isimli denetim kaidesi, 2 kişi ise savcılık talimatıyla hür bırakıldı.

Operasyonun akabinde örgütün, ‘Hanımağa’ lakaplı Sultan Çakar tarafından yönetildiği ortaya çıktı. Örgüt üyelerinin, Çakar’ın talimatıyla makul bir saatten sonra mahalleye giren yabancı gördükleri araçları kurşunladıkları ve sokağa girmelerine pürüz oldukları öğrenildi. Ayrıyeten örgütün, mahalledeki esnafı haraca bağladığı, ödeme yapmayanları da tehdit edip, dövdüğü öne sürüldü. Şüphelilerin, irtibata geçip, yüklü ölçüde mal vereceklerini söyleyerek mahalleye çağırdıkları torbacıların paralarını da gasbedip, dövdükten sonra gönderdikleri sav edildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/sultan-cakar-i-olduren-cetenin-lideri-73-yasindaki-hanimaga-lakapli-babaannesi-cikti-1062295

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu