Kripto Para

Stripe, Freelancer Çalışanlar için USDC Ödemelerini Desteklediğini Açıkladı

Ödeme devi Stripe, bugün yayınladığı duyuruya nazaran freelancer çalışanlar için USDC stablecoin ödemelerini aktifleştirdi.

Circle kurucularından Jeremy Allaire, USDC’nin dünyanın dört bir yanındaki insanlara para göndermenin kapsayıcı bir yolu olduğunu tabir etti.

Stripe, USDC’yi Destekliyor

Finansal sisteme erişimi düşük olan ülkelerde hür çalışanlar, ödeme almak konusunda büyük zahmetler yaşıyor.

Bu sebeple Stripe’ın USDC takviyesi eklemesi, bu tip ülkelerde yaşayan freelancer’lar açısından büyük değer teşkil ediyor.

Stripe’a nazaran dünyada kabaca 4,4 milyar insan, şu anda USDC ile ödeme alma talihine sahip olabilir.

Circle’ın baş eser sorumlusu Nikhil Chandhok, bunun USDC tarafından sağlanan son derece değerli bir kullanım örneği olduğunu ileri sürdü.

Kaliforniya merkezli şirketi, USDC ödemelerini Nisan ayında etkinleştirse de bu hizmet birinci etapta sadece belli bir küme Twitter geliştiricisi için etkin haldeydi.

Bitcoi’in erken geliştiricilerinden Jeff Garzik, Stripe haberlerinin akabinde stablecoin’lerin “tüketiciler için yararlı bir kripto katili uygulaması” olduğunu söyledi.

Ödeme devi, kripto borsaları ve cüzdan sağlayıcıları üzere çeşitli kripto şirketlerinin ödeme altyapısını kullanmasına müsaade veriyor.

Şirket birinci olarak 2015 yılında Bitcoin takviyesi sağladı ve o devir bunu gerçekleştiren birinci şirket oldu. Lakin bu özelliği 2018 yılında kaldırdı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/stripe-freelancer-calisanlar-icin-usdc-odemelerini-destekledigini-acikladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu