Kripto Para

Stellar, CFTC’deki Birinci Blokzincir Temsilcisi Oldu

Stellar Development Foundation, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) yeni bir istişare komitesine katıldı.

Firmanın açıklamasına nazaran SDF, CFTC tarafından denetlenen beş faal İstişare Komitesinden biri olan Global Piyasalar İstişare Komitesindeki (GMAC) dört kripto odaklı kuruluştan biri olacak. Stellar blokzincirinin gerisindeki firma, JP Morgan, Goldman Sachs ve BlackRock üzere klasik finans oyuncularının temsilcilerine katılacak.

CFTC Komitesinin En Son Üyesi Stellar

SDF, GMAC’de blok zinciri sanayisini temsil ettiğinden, vakıf Katman 1 protokollerine ve havalelere odaklanmayı bekliyor. Kuruluş ayrıyeten, komitenin bir modülü olarak stablecoin’lerin dijital varlık piyasalarındaki rolünü ve gerçek dünyadaki kullanım durumlarını vurgulamayı planlıyor.

Açıklamada SDF, CFTC’nin yeni komitesindeki birçok klâsik finans oyuncusuna katılmaktan heyecan duyduğunu belirtti. Ayrıyeten GMAC’ın, ABD piyasalarının bütünlüğünü ve rekabet gücünü sağlamak için klasik finans ve blockchain’in entegrasyon için umutlar bulması için bir fırsat olarak hizmet edeceğine inanıyor.

SDF’nin yanı sıra Dijital Ticaret Odası, Uniswap Labs ve CoinFund’dan yetkililer de üyelerden kimileri.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/stellar-cftcdeki-ilk-blokzincir-temsilcisi-oldu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu