Oyun

Steam duyurdu: Oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri!

Steam, aylık gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede platformdaki kullanıcıların hangi donanımları ve işletim sistemlerini kullandığı konusunda bilgi sahibi olabiliyoruz. Pekala oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri hangileri? İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Steam en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı

Steam, şubat ayının en çok kullanılan işletim sistemlerini paylaştı. Buna nazaran geçen yıllarda çıkış yapan ve birinci etapta önemli problemlerle gündemden düşmeyen Windows 11, son devirde sıkıntılardan büyük ölçüde arınmasına karşın hala oyuncuların tercih ettiği bir sürüm değil. Çünkü Windows 10, ocak ayına kıyasla yüzde 1,13 oranında bir düşüş yaşamasına karşın yüzde 62,33’lük pazar hissesiyle tepede yer almaya devam ediyor.

steam duyurdu oyuncularin en cok tercih ettigi isletim sistemleri 0 Y6CYnNGD

Windows 11 kullanımı geçtiğimiz ay gözle görülür bir artış yaşadı. Çünkü sürüm, şubat ayında yüzde 1,73’lük bir artışla yüzde 32,06’lık pazar hissesinin sahibi oldu. Bunun dışında bir periyoda damga vuran ve son olarak güncelleme dayanağını kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 0,17’lik bir düşüşle pastadan yüzde 1,43’lük hisse aldı.

Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) ya da daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM: 4 gigabayt (GB)
Depolama: 64 GB ya da daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı: UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı: WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet ilişkisi ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet teması ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve birtakım özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet teması gerekir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz hangi sürümü tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/steam-en-cok-kullanilan-isletim-sistemleri-listesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu